کنگره بین المللی زنان و قدس شریف برگزار شد

0 5

به گزارش  خبرگزاری خانه ملت سومین کنگره بین المللی زنان و قدس شریف با مشارکت زنان فعال در عرصه مقاومت از سرتاسر جهان، در دبیرخانه دائمی کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین مجلس شورای اسلامی برگزار شد.

در ابتدا حجت الاسلام و المسلمین باقری دبیر کنگره، به برگزاری ۵ برنامه با همراهی زنان پیرو مقاومت از کشورهای مختلف تا روز قدس اشاره کرد.

سپس سید مجتبی ابطحی دبیرکل کنفرانس بین المللی حمایت از انتفاضه فلسطین ضمن ابراز خرسندی از میزبانی این جلسه که آن را از برکات ماه مبارک رمضان ذکر کرد از سه کار بارز امام خمینی (ره) پس از پیروزی انقلاب اسلامی نام برد؛ ۱ – تبدیل سفارت اسرائیل به سفارت فلسطین ۲ – استرجاع نامیدن هر گونه نزدیکی مسلمانان به صهیونیست ها ۳ –نامگذاری آخرین جمعه ماه مبارک رمضان به عنوان روز جهانی قدس.

وی ادامه داد: امروز یک جبهه جهانی علیه صهیونیست ها شکل گرفته که زعامت آن با انقلاب اسلامی است. به طوری که علیرغم انعقاد تفاهم نامه ها، روز به روز ضدیت با این رژیم بیشتر می شود. خود رژیم هم زوال را فریاد می زند. این زوال قطعی است و همگی ان شا الله شاهد آن خواهیم بود.

در ادامه برنامه، زنانی فرهیخته از کشورهای مختلف در ارتباط با اشغال فلسطین و قدس شریف و نقش زنان جوامع در حمایت از تلاش ها برای رهایی فلسطین از اشغال سخنرانی کردند.

لاله افتخاری، سیده هدی الموسوی، معصومه جعفری، فاتنه سالم و فاطمه سایوز به ترتیب از کشورهای ایران، لبنان، پاکستان، فلسطین و ترکیه به صورت حضوری و نفیسه فیاض بخش و سوسن حسن الفضلی از ایران و یمن به صورت مجازی در این کنگره مشارکت کردند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.