نخستین روز قدس قرن/ روزه‌داران ایران برای فلسطین سنگ تمام گذاشتند

0 199
نخستین روز قدس قرن/ روزه‌داران ایران برای فلسطین سنگ تمام گذاشتند

خبرگزاری فارس- سردبیری استان‌ها: دو سال چشم‌انتظاری برای حضور در راهپیمایی روز قدس برای حمایت از ملت مظلوم فلسطین و اعلام انزجار از جنایت‌های صهیونیست‌ها کافی بود تا تصاویری شگرف از حضور مردم روزه‌دار ایران اسلامی را در لبیک به ندای امام خمینی (ره) و رهبر معظم انقلاب به ثبت شود.

در اولین روز قدس قرن از ساعت ۱۰ صبح آخرین روز جمعه ماه مبارک رمضان با حضور حماسی مردم در سراسر کشور بار دیگر فریاد مرگ بر اسرائیل در آسمان‌ جمهوری اسلامی ایران طنین‌انداز شد.

خراسان رضوی:

همزمان با فراسیدن آخرین جمعه ماه مبارک رمضان، راهپیمایی روز جهانی قدس با حضور جمع کثیری از مردم روزه دار در میدان ۱۵ خرداد مشهد آغاز شد. راهپیمایان مسیر میدان ۱۵ خرداد تا حرم مطهر رضوی را طی کردند.

سخنران مراسم راهپیمایی روز قدس مشهد مقدس سردار قاآنی فرمانده سپاه قدس است. پایان بخش این مراسم نیز نماز جمعه به امامت آیت‌الله علم‌الهدی امام جمعه مشهد خواهد بود.

هرمزگان:

مردم غیور و انقلابی شهرستان بندرعباس نیز در جنوبی ترین مرکز استان ایران اسلامی از ساعت ۱۰:۳۰ صبح امروز راهپیمایی باشکوه روز قدس را برگزار کردند.

راهپیمایان مسیر میدان امام خمینی(ه) شهر بندرعباس را تا مسجد جامع این شهر طی کردند.

روزه داران بندرعباسی با وجود گرمای هوا بیش از ۳۵ درجه اما صفوفی منسجم در حمایت از مردم مظلوم فلسطین تشکیل داده و با شعارهای مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آمریکا، بار دیگر با آرمان‌های قدس شریف تجدید میثاق کردند و به سازش‌گران منطقه با صهیونیست‌ها هشدار دادند که تاوان سختی را پس خواهند داد.

فارس:

راس ساعت ۱۰ و ۳۰ امروز، مردم استان فارس نیز همچون سراسر کشور در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند. راهپیمایی در شیراز از میدان امام حسین(ع) آغاز و در مسیر بلوار کریمخان زند، میدان شهدا، خیابان پیروزی، چهارراه پیروزی و بلوار شهید آیت‌الله دستغیب ادامه پیداکرد.

کرمان:

مردم دیار کریمان امروز یکپارچه هم آمدند تا از دیار سیدالشهدای مقاومت تمام عشق و ارادت خود را به قدس شریف به زیبایی و باشکوه به نمایش بگذارند و فریاد رهایی قدس را سر دادند.

در این نمایش زیبا اقشار مختلف مردم آمده بودند. همه آمده بودند؛ کودک، پیر و جوان، دانشجو و دانش‌آموز، ورزشکار و بسیجی و … جلوه‌های زیبایی با زبان روزه در کوچه و خیابان‌های جای‌جای دیار کریمان در معرض دیدگاه دنیا قرار دادند.

الله اکبر شعار وحدت و یگانگی مردم کرمان در آغاز راهپیمایی بود، همچنین شعارهای «در آخرین جمعه ماه خدا صدای مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر آمریکا»، «مرگ بر اسرائیل»، «ملت خوب ایران ترس از خطر ندارد، تحریم آمریکایی دیگر اثر ندارد» و «جنایت صهیونیست زیر سر آمریکاست» نیز فریاد امروز کرمانی‌ها بر سر استکبار بود.

گلستان:

مراسم راهپیمایی روز جهانی قدس در گلستان نیز با حضور اقوام مختلف و در سراسر استان برگزار شد.

رد راهپیمایی گلستانی‌ها طیف‌های مختلف مردم گلستان اعم از ترک، کرد، لر، بلوچ، ترکمن و سیستانی آمده بودند و با شعارهای خود حمایت از مردم مظلوم فلسطین و محکومیت جنایات رژیم اشغالگر قدس را فریاد زدند.

مردم گلستان با در دست داشتن پلاکارت‌های مرگ بر آمریکا و مرگ بر اسرائیل، انزجار خود را از سران کودک‌کش سعودی، آمریکایی و صهیونیستی نشان دادند.

سمنان:

امروز غریو رهایی قدس در دل کویر نیز پیچید و مردم سمنان امروز پرشورتر از سال‌های گذشته به میدان آمده‌اند.

راهپیمایی روز جهانی قدس امسال به‌صورت هم‌زمان در ده‌ها نقطه شهری و روستایی استان سمنان از ساعت ۱۱ به طور رسمی از میدان امام رضا(ع) آغاز شد و مردم با لبیک به ندای رهبر فرزانه‌شان پرشورتر و حماسی‌تر از هر سال پا به میدان آزادی قدس عزیز گذاشتند.

یزد:

راهپیمایی روز جهانی قدس با دو شعار محوری جهانی «القدس هی المحور» و ملی «روز جهانی قدس محور وحدت امت اسلامی» در استان یزد برگزار شد.

گرمای هوا مانع حضور مردم ولایت‌مدار یزد برای محکوم کردن جنایات صهیونیست‌ها نشد و ساکنان دارالعباد با شعارهای خود از مردم مظلوم فلسطین حمایت کردند.

اردبیل:

مردم انقلابی و همیشه در صحنه اردبیل هم از ساعت ۱۱ صبح، در میادین اصلی شهرها حاضر شدند راهپیمایی روز قدس را آغاز کردند.

اصفهان:

میدان امام (ره) اصفهان هم پس از دو سال شاهد حضور مردمانی بود که با حضور خود با آرمان‌های امام خمینی (ره) و قدس شریف تجدید پیمان کردند. جمعیت اصفهانی‌ها مانند سایر استان‌ها به قدری بود که حیرت هر بیننده‌ای را بر می‌انگیخت.

مازندران:

گروه‌ها و اقشار مختلف مازندرانی که از روزهای منتهی به جمعه آخر ماه مبارک رمضان با صدور بیانیه‌هایی برای حمایت از مردم فلسطین اعلام آمادگی کرده بودند امروز در صحنه حاضر شدند و ضمن حمایت از فلسطینی‌ها جنایات صهیونیست‌ها را محکوم کردند.

مردم و گروه‌های مختلف مردمی تداوم حملات اخیر صهیونیست‌ها را مصداق علنی نقض حقوق بشر دانسته و اعلام کردند که با حضورشان در راهپیمایی روز قدس، نفرت خود از رژیم غاصب اسرائیل را به دنیا نشان می‌دهند.

آذربایجان شرقی:

امروز مردم غیور تبریز هم با سر دادن شعار «اندکی صبر، سحر نزدیک است» یادآور وعده حضرت آقا ( در سال ۹۴) مبنی بر اینکه اسرائیل تا ۲۵ سال آینده را نخواهد دید، شدند.

تبریزی‌ها با حضور در مسیرهای منتهی به مصلی شهر حمایت خود از مردم مظلوم فلسطین را به نمایش گذاشتند.

خراسان شمالی:

قشرهای مختلف مردم مؤمن و روزه دار شهرهای مختلف خراسان شمالی با در دست داشتن پلاکاردها و شعارهایی در حمایت از آرمان فلسطین و محکومیت رژیم کودک‌کش صهیونیستی در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند.

قم:

مردم انقلابی قم هم زودتر از ساعت مقرر در خیابان‌ها حاضر شدند و حمایت خود از ملت رنج‌دیده فلسطین را فریاد زدند. مراجه عظام تقلید نظیر آیت الله نوری همدانی و فاضل لنکرانی نیز همپای مردم در نخستین راهپیمایی روز قدس قرن حاضر شدند.

سیستان و بلوچستان:

امروز مردم شیعه و سنی سیستان و بلوچستان همگام با مردم سراسر ایران و ملت‌های مسلمان جهان در راهپیمایی روز جهانی قدس شرکت کردند و انزجار خود را از رژیم جعلی و زورگوی صهیونیستی ابراز داشتند.

کهگیلویه و بویراحمد:

امسال بعد از دو سال چشم انتظاری مردم استان کهگیلویه و بویراحمد از نخستین ساعات صبح امروز در راهپیمایی روز قدس حاضر شدند و جنایات صهیونیست‌ها را محکوم کردند.

قزوین:

مراسم راهپیمایی روز قدس و اعلام برائت از استکبارگران و جنایتکاران صهیونیست در قزوین هم با حضور حماسی مردم برگزار شد. قزوینی‌ها با به آتش کشیدن پرچم اسرائیل انزجار خود را به نمایش گذاشتند.

بوشهر:

راهپمایی مردم شهر بوشهر از مسجد توحید این شهر تا مصلی نماز جمعه برگزار شد.

براساس گزارش میدانی خبرنگار فارس جمعیت چشمگیر مردم ولایتمدار بوشهر با حضور در اولین راهپیمایی روز قدس قرن جدید بار دیگر صدای مردم مظلوم فلسطین شدند.

گیلان:

مردم روزه‌دار و ولایتمدار استان گیلان در ۹۵ نقطه این استان در روز جهانی قدس با مشت‌های گره کرده و با حضوری پرشور انزجار خود را از رژیم کودک‌کش صیهونیستی و آمریکا نشان دادند و بار دیگر با آرمان‌های فلسطین تجدید پیمان کردند.

چهارمحال و بختیاری:

مردم روزه‌دار شهرکردی نیز هم‌صدا با سراسر ایران، در حمایت از مظلومان فلسطینی به خیابان آمدند و با راهپیمایی در مسیرهای مشخص شده اعتراض خود را به جنایات رژیم صهیونیستی نشان دادند.

مرکزی:

نخستین راهپیمایی روز قدس در قرن جدید نیز در اراک با راهپیمایی چند ده هزار نفری مردم ولایتمدار و همیشه در صحنه برگزار شد. سرلشکر رحیم‌صفوی سخنران مراسم روز قدس اراکی‌ها بو

ایلام:

ایلامی‌ها هم پا به پای مردم دیگر استان‌ها با حضور در خیابان‌های مختلف به حمایت از فلسطین مظلوم در مقابل صهیونیست‌ها پرداختند.

آذربایجان غربی:

راهپیمایی روز قدس در آذربایجان غربی نیز همزمان با سراسر کشور با حضور پر شور مردم روزه دار و انقلابی ارومیه از مسیرهای اعلام شده به سمت مصلی امام خمینی (ره) برگزار شد.

آذری‌ها با به آتش کشیدن پرچم آمریکا و اسرائیل انزجار خود را از رژیم کودک‌کش اسرائیل به نمایش گذاشتند.

البرز:

راهپیمایی گرامیداشت یوم الله «روز قدس» با حضور مردم، ورزشکاران، اقشار مختلف مردمی و مسؤولان استان البرز برگزار شد. مردم مومن و روزه دار البرز در مسیرهای ۱۰ گانه به حمایت از مردم مظلوم فلسطین به راهپیمایی برخاستند.

کردستان:

مردم غیور و ولایتمدار کردستان هم‌ همزمان با مردم سراسر ایران از ساعت ۱۱ صبح فریاد مرگ بر اسرائیل را در راهپیمایی روز قدس سر دادند و ضمن حمایت از فلسطین مظلوم، نفرت و انزجار خود را از رژیم کودک‌کش و غاصب صهیونیستی اعلام کردند.

خراسان جنوبی: 

راهپیمایی روز جهانی قدس در بیش از ۳۰ نقطه استان خراسان‌جنوبی با رعایت دستورالعمل‌های بهداشتی برگزار شد. بیرجندی‌ها با سر دادن شعر مرگ بر اسرائیل انزجار خود از جنایات اخیر صهیونیست‌ها را به نمایش گذاشتند.

زنجان:

راهپیمایی با شکوه روز جهانی قدس همزمان با سراسر کشور امسال با حضور با شکوه اقشار مختلف مردم در جای جای استان زنجان با شکوه‌تر و پر شورتر از سال‌های گذشته برگزار شد.

مردم زنجان در قالب زن و مرد، پیر و جوان، کارمند و کارگر، دانش آموز و دانشجو، فرهنگی و استاد، اصناف مختلف و… در آخرین جمعه ماه مبارک رمضان و با لبیک به ندای رهبر امام راحل و رهبر معظم انقلاب اسلامی برگزار شد.

خوزستان:

راهپیمایی روز قدس در حمایت از مردم مظلوم فلسطین در مقابل رژیم اشغالگر صهیونیستی در سراسر استان خوزستان خوزستان برگزار شد. در اهواز، مرکز استان نیز مراسم راهپیمایی با حضور با شکوه مردم از مسجد آیت الله جزایری در خیابان امام به طرف مصلای مهدیه امام خمینی(ره) برگزار شد.

همدان:

راهپیمایی روز جهانی قدس در مناطق مختلف استان همدان به منظور حمایت از مردم مظلوم فلسطین برگزار شد.
مردم با در دست داشتن پلاکاردهایی ضمن محکومیت جنایات رژیم صهیونیستی، در حمایت از مردم مظلوم غزه و فلسطین شعار مرگ بر اسرائیل سر دادند و خواستار پایان دادن به اشغالگری اسرائیل و همراهی مردم جهان در حمایت از مردم ستمدیده فلسطین شدند.

لرستان:

مردم غیور استان لرستان هم‌نوا با دیگر مردم ولایتمدار جمهوری اسلامی ایران، در راهپیمایی روز قدس شرکت کردند و نفرت خود را از رژیم غاصب صهیونیستی اعلام داشتند.

کرمانشاه:

کرمانشاهی‌ها نیز از ساعت ۱۰ صبح طبق مسیرهای اعلام‌شده با زبان روزه در حمایت از مردم مظلوم فلسطین شعار مرگ بر اسرائیل سر دادند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.