یکسان سازی دستمزد پزشکان دولتی و خصوصی به نفع مردم است

0 30

همایون سامه یح نجف آبادی در گفت‌ و‌ گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با تاکید بر ضرورت یکسان‌سازی دستمزد پزشکان دولتی و خصوصی، گفت: در حالی که هیچ تفاوتی بین خدمت پزشک در دو بخش دولتی و خصوصی وجود ندارد اما دریافتی آنها و تعرفه‌های درمان یکسان نیست.

وی با بیان اینکه انگیزه برخی پزشکان دولتی برای فعالیت در بخش خصوصی افزایش یافته است، افزود: اگر تعرفه ها در دو بخش یکسان باشد رغبت پزشکان برای خدمت و فعالیت در بخش دولتی افزایش می یابد؛ بخش دولتی نیاز دارد تقویت شود و اختصاص حق الزحمه مناسب برای پزشکان دولتی تقویت این بخش را در پی دارد و سود این موضوع به مردم می رسد.

نماینده کلیمیان در مجلس یازدهم  ادامه داد: با تداوم روند تفاوت چند برابری دریافتی پزشکان بیمارستان‌های خصوصی و بیمارستان دولتی بخش دولتی به تدریج از وجود پزشکان مجرب و حاذق خالی خواهد شد در حالی که به هیچ وجه نباید اجازه داد پزشکان حاذق از بخش دولتی به بخش خصوصی بروند.  

نجف آبادی یادآور شد: از آنجایی که حجم خدمات در بخش دولتی بسیار بالا است با افزایش فعالیت پزشکان در بخش دولتی خدمات رسانی به مردم بهبود می یابد و باید به گونه ای اقدام کرد که دریافتی پزشکان در بخش دولتی متناسب با بخش خصوصی شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.