بهره‌برداری از ۴ پروژه در بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل/ رتبه اول استان در تزریق دُز اول واکسن کرونا

0 4
بهره‌برداری از ۴ پروژه در بیمارستان امام خمینی(ره) اردبیل/ رتبه اول استان در تزریق دُز اول واکسن کرونا

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، علی محمدیان پیش‌از‌ظهر امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه که به‌مناسبت هفته سلامت در دانشگاه علوم پزشکی اردبیل برگزار شد، اظهار کرد: به‌مناسبت هفته سلامت برنامه‌های متنوعی در سطح استان در نظر گرفته شده است که در بیمارستان امام‌خمینی(ره) اردبیل، ۴ واحد خدمات‌درمانی به مبلغ ۷۰ میلیارد تومان افتتاح خواهد شد.

وی افزود: تکمیل اورژانس جامع ۴۰ تختخوابی، واحد تصویربرداری مداخله‌ای، دستگاه سی‌تی‌اسکن و دستگاه آنژوگرافی هیبریدی جدید، آماده بهره‌برداری در بیمارستان امام‌خمینی(ره) اردبیل است.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل با اشاره به وضعیت کرونایی استان تصریح کرد: در طی ۲ سال گذشته متاسفانه ۲ هزار و ۸۰۰ نفر بر اثر کرونا در استان اردبیل جان خود را از دست داده‌اند.

محمدیان ادامه داد: با توجه به واکسیناسیون گسترده مردم اکنون آمار کرونا در سطح کشور و به‌ تبع آن در استان ما به شکل محسوسی کاهش یافته است به‌طوری‌که اکنون در این ساعت بستری کرونایی استان فقط ۲۵ نفر است.

تزریق ۹۹ درصدی دُز اول واکسن کرونا در استان اردبیل

وی درخصوص آمار واکسیناسیون نیز عنوان کرد: استان اردبیل با تزریق ۹۹ درصدی دُز اول رتبه اول کشور را به خود اختصاص داده است و از نظر میزان تزریق دُز دوم نیز اردبیل در رتبه دوم کشور قرار دارد.

سرپرست دانشگاه علوم پزشکی استان اردبیل اذعان داشت: ۹ هزار و ۵۰۰ نفر به‌عنوان کادر دانشگاه علوم پزشکی در سراسر استان مشغول خدمت‌رسانی به مردم هستند و براساس قوانین باید دورترین و مرزی‌ترین روستاها را نیز از نظر بهداشتی و درمانی پوشش دهیم.

 محمدیان افزود: دانشگاه علوم پزشکی اردبیل یک هزار و ۸۰۰ تخت برای بیماران دارد که از نظر شاخص‌های کشوری از این نظر استان پایین‌تر است اما تمام تلاش خود را می‌کنیم تا با افتتاح بیمارستان‌های جدید این کمبود تخت بیمارستانی جبران شود.

وی پیشرفت بیمارستان ۵۰۰ تختوابی نجف‌زاده را ۱۵ درصد اعلام کرد و افزود: براساس برآورد انجام شده قرار است این بیمارستان تا سال ۱۴۰۵ مورد افتتاح قرار گیرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.