کردستان۵۱شهید روحانی تقدیم نظام کرده است

0 3
کردستان51شهید روحانی تقدیم نظام کرده است

به گزارش خبرگزاری فارس از سنندج، حجت‌الاسلام علی جعفرنژاد در یادواره ۵۱ شهید روحانی استان کردستان که در سالن جلسات مرکز بزرگ اسلامی غرب کشور برگزار شد، اظهار کرد: در راستای برگزاری یادواره ۴ هزار شهید روحانی که چهارم خرداد در شهرستان قم برگزار می‌شود، اجلاسیه‌های استانی شهدای روحانی در استان‌ها برنامه‌ریزی شده است.

وی به نقش شهدای روحانی از دوران مشروطه گریزی زد و تصریح کرد: ۴ هزار و ۵۰۰ شهید روحانی که مبلغین عامل وخط شکن بودند تا به امروز تقدیم اسلام و انقلاب شده است.

به گفته مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت المقدس، در عصر مشروطه یک هزار و ۲۷۵ شهید روحانی تقدیم اهداف عالیه اسلام شده است.

جعفرنژاد با بیان اینکه در دوران دفاع مقدس شهدای روحانیون نسبت به جمعیت ۱۰ برابر سایر اقشار شهید تقدیم کرده اند، گفت: اگر امروز نوک حملات دشمن متوجه این قشر مظلوم است به این دلیل بوده که روحانیون در عرصه های مختلف پیروزی انقلاب، دفاع مقدس، مقابله با گروهک‌های ضدانقلاب و غیره همواره خط شکن و در خط مقدم بوده‌اند.

وی اضافه کرد: نمونه‌ای از دشمنی دشمنان با جامعه روحانیون سالجاری در حریم امن رضوی بود که دو شهید را تقدیم انقلاب شد.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس با تاکید براینکه شهدای روحانی در دفاع از حرم نیز نقش‌آفرین و جلودار بوده‌اند، گفت: ۹۳ نفر از شهدای روحانی مفقودالاثر هستند و هنوز پیکر مبارکشان پیدا نشده است.

جعفرنژاد افزود: روحانیون جدای از نقش‌آفرینی عرصه تبلیغ، در عرصه‌های مختلف رزمی و غیره دارای مسئولیت بوده و به بهترین شیوه عمل کرده‌اند.

وی اضافه کرد: بیش از یک هزار و ۲۰۰ نفر از شهدای روحانی در طول دفاع مقدس مسئولیت‌های مهم مانند فرمانده قرارگاه، لشکر، تیپ، عملیات و غیره را بر عهده داشته‌اند.

مسوول نمایندگی ولی فقیه در سپاه کردستان با بیان اینکه ۲۴۸ حوزه علمیه نام خود را با تقدیم شهدای روحانی در جریده عالم به ثبت رسانده‌اند، گفت: در استان کردستان با کمک همه دستگاه‌ها اقدامات خوبی در راستای برگزاری یادواره‌ها شهدا روحانی و سرکشی از خانواده آنها اقدامات خوبی انجام شده است.

به گفته وی، ۴۰ خانواده از ۵۱ خانواده شهید روحانی استان کردستان مورد سرکشی قرار گرفته و هدایای معنوی و مادی حضرت آقا به آنها تقدیم شده است.

مسئول نمایندگی ولی فقیه در سپاه بیت‌المقدس افزود: خانواده ۱۱ شهید روحانی استان کردستان در سایر استان‌ها سکونت دارند که بر اساس برنامه ریزی‌های صورت گرفته سرکشی از این عزیزان نیز بعد از برگزاری اجلاسیه انجام می گیرد.

جعفرنژاد اظهار کرد: برگزاری نمایشگاه از دست نوشته و آثار شهدا از دیگر اقدامات سپاه بیت المقدس در راستای گرامیداشت یاد و نام شهدا و ترویج و نهادینه کردن فرهنگ شهادت در سطح استان بوده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.