آزادی ۲۹ زندانی در سیستان و بلوچستان

0 4
آزادی 29 زندانی  در سیستان و بلوچستان

محمد حسین خسروی امروز در گفت و گو با خبرنگار فارس در زاهدان اظهار کرد: با پیگیری‌های مکرر سرپرست اداره زندان و مددکار ، یکی از زندانیان که از سال ۹۹ به جرم قتل محکوم به قصاص نفس شده بود با رضایت اولیاء دم آزاد و به آغوش گرم خانواده بازگشت.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی سیستان و بلوچستان افزود: جهت اخذ رضایت از اولیاء دم و شکات چندین جلسه با حضور اولیاء دم ، ریش سفیدان و معتمدین برگزار که پس از صلح و سازش زمینه آزادی زندانی فراهم شد .

وی از آزادی ۱۳ نفر از مددجویان زندان زاهدان در مراسم ختم قرآن خبر داد و گفت:  پس از یک ماه قرائت روزانه یک جزء از کلام وحی با حضور مسئولان استانی و جمعی از اعضای موسسه صابرین ، قاریان و چهره های قرآنی استان و جمع زیادی از مددجویان  برگزار شد.

خسروی بیان کرد: به برکت قرآن شریف و ماه مبارک رمضان که بهار قرآن است تعداد ۱۳ نفر از مددجویان زندان مرکزی زاهدان با همت و پیگیری مسئولین زندان و مساعدت مراجع قضایی از زندان آزاد شدند و از دست مهمانان و مدعوین مراسم نامه آزادی خود را دریافت کرده و به جامعه و کانون خانواده بازگشتند.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی سیستان و بلوچستان همچنین به همت خیّر سیستانی در آزادی ۷نفر از زندانیان زندان شهرستان زابل  اشاره کرد و گفت:  طی مراسمی با پیگیری های سرپرست زندان، مددکاران  و همّت خیرین ، تعداد ۷ نفر از زندانیان که پس از پایان محکومیت به دلیل عجز از پرداخت رد مال در زندان به سر می بردند به آغوش گرم خانواده های خود بازگشتند.

این مسؤول جمع میزان  رد مال  هفت نفر را یک میلیارد و ۸۱۰ میلیون ریال عنوان کرد و گفت:  با پیگیری های صورت گرفته و برگزاری چندین جلسه با شکات در نهایت با پرداخت مبلغ ۸۰۰ میلیون ریال توسط خیّر سیستانی رضایت شاکیان تعداد هفت نفر از زندانیان اخذ  و مبالغ مورد نظر به حساب شکات واریز شد و زمینه آزادی آنها فراهم گشت.

وی همچنین در مراسم آزادی زندانیان نیز با همکاری مدیر عامل انجمن حمایت از زندانیان شهرستان زابل تعداد ۱۸۰عدد پیراهن ورزشی به مددجویان بی بضاعت اهداء شد.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی سیستان و بلوچستان از آزادی یک نفر زندانی از زندان شهرستان زابل خبرداد و گفت: در اقدامی خداپسندانه دانش آموزان دبستان امام محمد باقر (ع) زاهدان ، احدی از زندانیان که به دلیل عجز در پرداخت نفقه و مهریه در زندان تحمل کیفر می کرد پس از موافقت مرجع قضائی با تقاضای اعسار وی و پرداخت نقدی نفقه و تقسیط مهریه، دانش آموزان  دبستان  دوره ی دوم امام محمدباقر (ع) زاهدان با جمع آوری ۱۱۰ میلیون ریال مبلغ نفقه زمینه آزادی مددجو را از زندان شهرستان زابل فراهم کردند.

وی ضمن تقدیر و تشکر از بانیان این امر خیرخواهانه گفت: فرهنگ نیکوکاری و انسان دوستی سن و سال  ندارد و الگوپذیری و پیروی  از مولای متقیان ، امیرالمومنین (ع) بستر ساز تصاویر زیبائی از جلوه های یاری رساندن به نیازمندان و کمک به درماندگان است.

خسروی همچنین به  آزادی هفت زندانی توسط خیرین شهرستان چابهار اشاره کرد و گفت: با همت خیرین و  مسئولین زندان چابهار تعداد هفت نفر از مددجویان که به دلیل رد مال و دیه در حبس بودند طی مراسمی آزاد و به آغوش خانواده و جامعه بازگشتند.

مدیرکل زندان ها و اقدامات تامینی و تربیتی سیستان و بلوچستان گفت: کل بدهی وردمال این زندانیان مبلغ ۹۹۱ میلیون ریال بود که به حساب‌های مربوطه واریز شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.