برداشت گندم و کلزا در مناطق گرمسیری کرمانشاه آغاز شد/ آمادگی تعاون روستایی برای خرید

0 24
برداشت گندم و کلزا در مناطق گرمسیری کرمانشاه آغاز شد/ آمادگی تعاون روستایی برای خرید

ایرج صفایی مدیر تعاون روستای استان کرمانشاه امروز در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در کرمانشاه، در خصوص خرید گندم و کلزا از کشاورزان استان، اظهار کرد: هر ساله ستاد برداشت استان یک‌سری کمیسیون‌ها در سطح استان برای رفاه حال کشاورزان تصویب می‌کند.

وی ادامه داد: براساس مصوبه همین ستاد، ۱۹ مرکز خرید کلزا که هر ساله توسط سازمان تعاون روستایی انجام می‌شود در سطح شهرستان‌های که کاشت این محصول را دارند، مشخص شده است.

مدیر تعاون روستای استان کرمانشاه تصریح کرد: کار خرید کلزا از هفته گذشته از مناطق گرمسیری، شهرستان قصرشیرین و سرپل‌ذهاب شروع شده و تا به امروز ۱۱۰ تُن کلزا از کشاورزان استان خریداری شده است.

وی تصریح کرد: تمامی کمیسیون‌ آماده ارائه خدمات هستند، لذا از کشاورزان می‌خواهیم به محض برداشت محصول آن را به مراکز مشخص شده تحویل دهند.

صفایی با بیان اینکه سازمان تعاون روستایی هر ساله در کنار اداره‌کل غله استان کار خرید گندم را انجام می‌دهد، گفت: ۱۷ کمیسیون سازمان تعاون روستایی در سطح استان برای شهرستان‌هایی که امکان سیلو نیست، مشخص شده و آماده خریداری هستند.

وی تصریح کرد: امسال دولت به منظور حمایت از تولید داخلی و در راستای اصل خودکفایی در تولید گندم مورد نیاز کشور،  اقدام به افزایش قابل توجه نرخ خرید تضمینی گندم معمولی از کشاورزان به مبلغ ۱۰۵ هزار ریال کرده و همچنین مبلغ ۱۰ هزار ریال نیز به عنوان جایزه به کشاورزانی که گندم مازاد بر نیاز خود را به دولت تحویل می‌کند، در نظر گرفته است.

صفایی تصریح کرد: همچنین قیمت خرید تضمینی گندم دروم ۱۰۹ هزار و ۲۰۰ ریال اعلام شده و همچون گندم معمولی، مبلغ ۱۰ هزار ریال نیز به عنوان جایزه به کشاورزانی که گندم خود را به مراکز تعیین شده تحویل دهند، اعطا خواهد شد.

وی در پایان از کشاورزان استان خواست، محصول گندم خود را حتما به مراکز دولتی مشخص شده، تحویل دهند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.