تحقیق و تفحص های مجلس عمق پیدا می کنند

0 6

علیرضا سلیمی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت با اشاره به انتقاداتی که نسبت به تحقیق و تفحص های مجلس وارد می شود، گفت: تحقیق و تفحص ها با مشکل مواجه می شوند و گزارش ها عمدتا ایرادات شکلی دارند، باید گزارش ها از جنبه حقوقی تقویت شوند چرا که در حال حاضر شاهد قفل شدن روند رسیدگی به پرونده های ارسال به قوه قضاییه هستیم.

نماینده مردم محلات و دلیجان در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اصلاح آیین نامه داخلی مجلس در خصوص فرایند تحقیق و تفحص ها ادامه داد: با شرایطی که تحقیق و تفحص ها دارد، عملا تلاش نمایندگان برای احصا تخلفات در کنار هزینه و زمانی که گذاشته می شود بی نتیجه می ماند.

وی تاکید کرد: از این رو با ورود کارشناسان دستگاه های دیوان محاسبات و مرکز پژوهش ها در انجام تفحص ها، نتایج تقویت می شود. تحقیق و تفحص نیاز به  نیروهای کارآزموده و توانمند دارد از آنجایی که در مرکز پژوهش ها و دیوان محاسبات نیروهای کار آزموده توانمند و پژوهشگر زیاد است، می توانند در بخش هایی به هیات تحقیق و تفحص کمک کنند.

سلیمی بیان کرد: در واقع با حضور این دو دستگاه تحقیق و تفحص ها عمق پیدا می کند و نمایندگان می توانند از بدنه کارشناسی برای علمی کردن گزارش ها استفاده کنند.

عضو کمیسیون آیین نامه داخلی مجلس شورای اسلامی با اشاره به زمان بر بودن تحقیق و تفحص ها گفت: تفحص کار پیچیده ای است و نباید تصور کرد این کار سهل و آسان است، از این رو اگر نیروهای کارشناسی مرکز پژوهش ها و دیوان محاسبات بازوهای تحقیق و تفحص شوند فرایند تفحص کوتاه می شود و می توان زودتر به نتیجه رسید./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.