گزارش شورای حقوق بشر سازمان ملل بر کاهش تحریم‌های دارویی اثرگذار خواهد بود

0 5

محمد سرگزی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به مأموریت گزارشگر ویژه سازمان ملل برای بررسی تأثیر تحریم ها علیه ایران به کشورمان، گفت: رویه سازمان ملل و نتایج اقدامات این سازمان در موضوعات مشابه نشان داده که گزارش ها و فعالیت هایشان برای احقاق حقوق کشورمان چندان موثر نیست به خصوص زمانی که یکی از طرفین دعوی، کشورهایی باشند که دارای حق وتو هستند و یا بخشی از منابع مالی سازمان ملل را تأمین کنند.

نماینده مردم زابل، زهک، هیرمند، نیمروز و هامون در مجلس شورای اسلامی بر همین اساس تصریح کرد: از این رو ما چندان به نتیجه گزارش گزارشگر ویژه اقدامات قهری یکجانبه از ایران خوشبین نیستیم حتی اگر گزارشی مناسب و عادلانه درباره اثر تحریم ها بر زندگی مردم ایران تنظیم کنند.

وی ادامه داد: با این حال اثر رسانه ای این گزارش حقوقی می تواند بر افکار عمومی دنیا اثرگذار باشد و حقانیت و مظلومیت ملت ایران را به تصویر بکشد که چه مخاطرات و آسیب هایی را به خاطر تحریم ها تحمل می کنند.

سرگزی همچنین تأکید کرد: سایر کشورها نیز باید بدانند هرچه لبخند کشورهای مستکبر را همراه داشته باشند باز هم زمانی که اطاعت پذیری نداشته باشند و یا در مسیر اهداف و اعتقادات کشورهای مدعی حرکت نکنند، قطعا مورد هجمه قرار می گیرند.

رئیس فراکسیون حقوق بشر در مجلس شورای اسلامی در پایان همچنین با اشاره به شدت ظلم تحریمی آنجا که حوزه دارو را نیز فرا می گیرد، خاطرنشان کرد: امید داریم این گزارش بتواند توجهات سازمان ملل را در خصوص تحریم دارویی به خصوص در زمان شیوع کرونا و وامی که به همه کشورها داده شد اما به ایران ندادند، جلب کند و حداقل امیدواریم گزارشگر شورای حقوق بشر سازمان ملل در حوزه تحریم دارو گزارش منصفانه ای بنویسد که قطعا بر کاهش اثر تحریم های دارویی اثرگذار خواهد بود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.