اصلاحاتی بر طرح شفافیت قوای سه گانه در کمیسیون امور داخلی کشور اعمال شد

0 6

روح الله نجابت در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، با اشاره به نشست امروز( یکشنبه ۲۵ اردیبهشت) کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها گفت: دستور اول در خصوص طرح شفافیت قوای سه‌گانه، دستگاه‌های اجرایی و سایر نهادها بود. با توجه به اینکه امروز صبح در صحن علنی دو بند ۱-۴ و ۱-۵ ماده (۱) این طرح دو به کمیسیون ارجاع شد، با حضور مسئولان دستگاه‌های اجرایی و کارشناسان مرکز پژوهش‌ها، جلسه‌ای برگزار شد و این دو بند با اصلاحاتی به تصویب رسید.

نماینده مردم شیراز در مجلس این اصلاحات را تشریح کرد و اظهار داشت:  طبق مصوبه کمیسیون در خصوص بند ۱-۴ ماده (۱) مقرر شد تبصره‌ای الحاق شود، در این تبصره شورای امنیت کشور، شوراهای تامین استان‌ها و شهرستان‌ها مستثنی شدند. همچنین تبصره ذیل بند ۱-۵ این ماده این گونه اصلاح شد که نیروهای مسلح، وزارت اطلاعات و موضوعات دارای طبقه‌بندی سازمان انرژی اتمی از حکم این قانون مستثنی شوند.

سخنگوی کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس بیان کرد: در ادامه نشست گزارش اصلاح طرح قانون شوراها بررسی شد، در این خصوص مدل الگوی انتخاب شهردار با رأی مستقیم مردم که توسط کارگروه مرکز پژوهش‌ها آماده شده بود، مورد بررسی قرار گرفت سپس نظرات موافق و مخالف نمایندگان محترم عضو کمیسیون در رابطه با این گزارش اخذ و مقرر شد این کارگروه ظرف یک ماه آینده پیشنهادات اصلاحی و تکمیلی نمایندگان را جمع آوری و مجددا پیش‌نویس نهایی خود را به کمیسیون ارائه کند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.