بررسی جاماندگان از یارانه با حضور رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه‌ها/دعوت از عبدالملکی برای بررسی شاخص‌های حذف یارانه

0 6

سیدمحمدرضا میرتاج الدینی نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست امروز عصر این کمیسیون گفت: لایحه اصلاح قانون اصلاح مواد (۶۳) و (۶۴) قانون محاسبات عمومی کشور با حضور اکرمی معاون وزیر اقتصاد در نظارت مالی و خزانه‌داری کل کشور و کارشناسان مرکز پژوهش های مجلس مورد بحث و بررسی قرار گرفت.

وی با اشاره به اینکه بررسی این لایحه در جلسات قبل به کارگروه دیوان محاسبات، امور مالی و اموال مجلس واگذار شده بود، افزود: براساس این اصلاحیه اعتبارات دستگاه های اجرایی که در سال مالی هزینه نمی شود، می تواند به سال جدید منتقل شود و دستگاه‌های ذی ربط از محل بودجه اختصاصی و عمومی خود تا پایان سال مالی توسط خزانه داری کل کشور به حساب های مربوطه واریز می شود.

میرتاج‌الدینی تصریح کرد: طرح الحاق یک بند به ماده (۲۸) قانون الحاق برخی مواد به قانون تنظیم بخشی از مقررات مالی دولت (۲) در راستای رفع مشکلات اجتماعی ناشی از اجرای طرح های عمرانی نیز در این کمیسیون بررسی شد، طرح های عمرانی بزرگ که در برخی مناطق اجرایی می شود نسبت به برخی موارد در آن شهرها مسئولیت اجتماعی دارند، بدین معنا که اگر در حال احداث یک بزرگراه در شهرستانی هستند که از کنار روستایی نیازمند پل رد می‌شود، به ساخت پل برای روستانشینان اقدام کنند.

نماینده مردم تبریز، آذرشهر و اسکو در مجلس بیان کرد: براساس این طرح به دستگاه های اجرایی مجوز داده می شود تا ۵ درصد منابع در اختیار خود برای رفع مشکلات ناشی از اجرای طرح های عمرانی بزرگ و محرومیت زدایی در همان شهرها تا شعاع ۵۰ کیلیومتر هزینه کند.

وی افزود: کمیسیون در ادامه به بحث و تبادل نظر و اتخاذ تصمیم در خصوص نحوه ثبت نام جاماندگان از دریافت یارانه با حضور پارسانیا رئیس سازمان هدفمندی یارانه ها پرداخت. وی گزارشی از افرادی که به آنها یارانه پرداخت شده و افرادی که نیاز به ثبت نام دارند، ارائه کرد.

میرتاج‌الدینی تاکید کرد: پارسانیا اعلام کرد، تا هفته آینده سایت سازمان هدفمندسازی یارانه ها برای افراد جامانده از دریافت یارانه راه اندازی خواهد شد تا بعد از ثبت نام اشخاص، اطلاعات آنها توسط وزارت کار بررسی شود. همچنین یارانه افرادی که نسبت به قطع یارانه و یا دهک بندی خود اعتراض دارند نیز به دستور رئیس جمهور واریز می شود تا بعد از بررسی اطلاعات، مبلغ برای آنها آزاد شود.

نایب رئیس کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس بیان کرد: نمایندگان مجلس نیز در ادامه جلسه نسبت به نحوه تعیین دهک‌ها، معیارهای حذف یارانه بگیران و … انتقادات و سوالات بسیاری را مطرح و گلایه های مردمی را به رئیس سازمان هدفمندسازی یارانه ها منتقل کردند. مقرر شد، هفته آینده با دعوت از وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعی موضوع نحوه ثبت نام جا ماندگان از دریافت یارانه و تعیین معیارها و شاخص های حذف یارانه ها مورد بحث و بررسی قرار بگیرد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.