بررسی برنامه‌های سازمان تبلیغات اسلامی در جهت تحقق شعار سال در کمیسیون فرهنگی

0 6

غلامرضا منتظری در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشست روز(یکشنبه،۱ خرداد ماه) کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی گفت: در جلسات پیشین کمیسیون فرهنگی مقرر شد یک برنامه عملیاتی برای تحقق رهنمودهای مقام معظم رهبری در خصوص شعار امسال«تولید؛ دانش‌بنیان، اشتغال‌آفرین» ارائه شود؛ در همین راستا از وزارتخانه‌ها و سازمان‌ها درخواست کردیم برنامه‌های خود را به صورت مکتوب به کمیسیون ارسال و بعد در جلسه‌ای حضوری به صورت جامع و کامل  تشریح کنند .

نماینده مردم گرگان و آق قلا در مجلس شورای اسلامی افزود: جلسه امروز کمیسیون استماع گزارش عملکرد سازمان تبلیغات اسلامی و حوزه هنری در خصوص برنامه این سازمان در تحقق شعار سال بود که حدودا ۶ جلسه دیگر در این راستا  برگزار خواهد شد؛ در این نشست مقرر شد  بعد از اتمام جلسات گزارش جامعی از نقش و سهم کمیسیون فرهنگی در تحقق شعار سال را در صحن علنی ارائه کنیم.

منتظری تصریح کرد: کمیسیون فرهنگی این انتظار را از سازمان تبلیغات اسلامی دارد، طی گزارشی که از برنامه‌های خود ارائه کرده  در بازه زمانی مشخص آنها را علمیاتی کند و نتایج آن را در پایان سال به صورت برگزاری یک جشنواره تولیدات دانش بنیان در حوزه  فرهنگی و هنری به عینه رویت کنیم که این مهم تاکنون کمتر در کشور رخ داده است.

وی در ادامه اظهار کرد: سازمان تبلیغات اسلامی اقدامات خود را در حوزه تولیدات انیمیشن با نگاه دانش بنیان در رده سنی کودک و نوجوان، ایجاد فضای کسب و کار  با همت روحانیون مستقر در روستاها با تکیه بر تولیدات دانش بنیان، شکل گیری مجموعه‌های تخصصی مردمی در حوزه فرهنگ و هنر و…  آغاز کرده‌ است.

نایب رییس کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در پایان خاطرنشان کرد: این جلسه با حضور محمد قمی رئیس سازمان تبلیغات اسلامی و معاونان سازمان، مرکز پژوهش‌های مجلس و اعضای کمیسیون برگزارشد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.