اخذ اعتبار ۱۰۰ میلیارد تومانی برای بیمارستان در حال ساخت سلماس/ نشست با وزیر میراث فرهنگی برای حل مشکلات حوزه گردشگری و آثارباستانی شاهین دژ و تکاب/ پیگیری احداث بیمارستان ۶۴ تختخوابی تامین اجتماعی در چایپاره

0 4

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، اعضای مجمع نمایندگان استان آذربایجان غربی در مجلس شورای اسلامی در سرکشی به حوزه‌های انتخابیه، ضمن بازدید و بررسی مشکلات، نشست‌هایی را با مسئولان مربوطه جهت حل مسائل و مشکلات حوزه انتخابیه برگزار کردند.

یعقوب رضازاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به اقدامات صورت گرفته در حوزه انتخابیه اشاره کرد و گفت: با تلاش های مستمر و پیگیری هایی که انجام شد ۶ مدرسه در روستای هفتوان بخش تازه شهر و همچنین شهرستان سلماس افتتاح گردید و در حال حاضر نیز دانش آموزان در مقاطع مختلف تحصیلی در این مدارس به تحصیل پرداختند.

یعقوب رضازاده

وی افزود: با تلاش هایی که انجام شد حدود ۱۰۰ میلیارد تومان اعتبار برای بیمارستان در حال ساخت ۲۶۰ تختخوابی سلماس اخذ کردیم لذا باید گفته شود این بیمارستان ۱۳ درصد پیشرفت فیزیکی داشت که در این ۲ سال اخیر به ۳۹ درصد پیشرفت رسیده است.

نماینده مردم سلماس در مجلس اظهار کرد: پیگیری هایی انجام گردید تا بخش آی سی یو بیمارستان خاتم الانبیا احداث شود و حدود ۱۰ میلیارد تومان نیز امکانات برای این بخش خریداری شده و همچنین ۷ تختخوابی بوده که در هفته سلامت به بهره برداری می رسد.

این نماینده مردم در مجلس بیان کرد: اعتباری بالغ بر ۳۵۰ میلیارد تومان برای تکمیل پروژه بیمارستان ۲۴۰ تختخوابی شهرستان سلماس اختصاص داده شد تا در سال ۱۴۰۲ به بهره برداری برسد.با هماهنگی و همکاری بنیاد مستضعفان یک دستگاه آمبولانس با تجهیزات کامل به درمانگاه بخش تازه شهر اختصاص داده شد که جای تقدیر و تشکر دارد.

وی عنوان کرد: وزیر بهداشت دستورات لازم برای خرید دستگاه های ام آر آی، لاپراسکوپی، اکوگرافی، سونوگرافی و تجهیز بخش دیالیز و آی سی یو را صادر کردند.

حسن همتی  در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به اقدامات صورت گرفته در حوزه انتخابیه اشاره کرد و گفت: اخیرا دیداری با وزیر میراث فرهنگی داشتم و در این دیدار در خصوص عدم رسیدگی و وضعیت گردشگری حوزه انتخابیه مباحثی مطرح شد.

حسن همتی

وی افزود: به وزیر میراث فرهنگی گفتم اگر آثار باستانی و مکان های تاریخی حوزه انتخابیه در دیگر شهرستان ها بودند مورد توجه قرار می گرفتند اما متاسفانه به آثار باستانی و مکان های تاریخی حوزه انتخابیه نگاهی نمی شود.

نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس عنوان کرد: رسیدگی جدی به آثار موجود، جلوگیری از ایجاد مزاحمت بعضی معادن برای آثارهای باستانی، واگذاری امورات مربوطه به پیمانکاران بومی و … از دیگر مباحثی بود که در این جلسه مطرح گردید.

این نماینده مردم در مجلس به صحبت های وزیر در این دیدار اشاره کرد و گفت: آقای ضرغامی در این دیدار قول مساعد دادند آثارباستانی و مکان های گردشگری به ویژه تخت سلیمان مورد توجه قرار گیرند.

همتی اظهار کرد: از وزیر نیز دعوت کردم تا به حوزه انتخابیه سفری داشته باشند تا از نزدیک در جریان آثار باستانی و مکان های تاریخی قرار گیرند که مقرر گردید یکی از معاونان خود را در جهت بررسی آثار باستانی به حوزه انتخابیه اعزام کند و پس از آن به شهرستان های شاهین دژ و تکاب سفر داشته باشند.در این جلسه پیگیر موضوع محورهای مواصلاتی حوزه انتخابیه شدم و درخواست نمودم تا اعتبارات لازم برای تسریع در تکمیل جاده های در دست ساخت تامین شود.

وی افزود: در این جلسه تمام مشکلات راههای بین شهری، روستایی، نبود راه آهن و… به طور مفصل تشریح شد و قول هایی هم از سوی وزیر داده شد تا مشکلات مرتفع شوند.

نماینده مردم شاهین دژ و تکاب در مجلس اظهار کرد: وزیر هم ضمن تماس تلفنی با دفتر معاون اجرایی رئیس جمهور و استاندار درخواست نمود که بحث راههای شهرستان های شاهین دژ و تکاب در اولویت سفر ریاست جمهوری به استان قرار گیرد.

همتی بیان کرد: همچنین به معاونین خود دستور داد در جلسه مشترک چهارشنبه ۲۷ اردیبهشت موضوع محورهای مواصلاتی حوزه انتخابیه با جدیت بررسی و بودجه لازم اختصاص داده شود.

 

عادل نجف زاده در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، به اقدامات اخیر خود در حوزه انتخابیه اشاره کرد و گفت: وزیر بهداشت و درمان دستورات لازم برای ارتقا دانشکده علوم پزشکی به دانشگاه علوم پزشکی خوی را صادر کرد.

عادل نجف زاده

وی افزود: با توجه به اینکه شهرستان های خوی و چایپاره در حوزه کشاورزی از ظرفیت های فراوانی برخوردار است لذا پیگیری هایی انجام شده تا پروژه هایی در همین راستا احداث و زمینه اشتغالزایی را در حوزه انتخابیه فراهم نماید.

این نماینده مردم در مجلس بیان کرد: با تلاش های انجام شده ۲ مگا پروژه که یکی از آنها شهرک مرغ به صورت زنجیره ارزش کامل با ۶ میلیون قطعه مرغ در هر دوره تولید و دیگری نیز ۷۰ هکتار گلخانه برای تغییر الگوی کشاورزی و صادرات آنها به کشورهای حوزه قفقاز بوده احداث خواهد شد.

این نماینده مردم در مجلس گفت: با خودروسازی گروه بهمن نیز رایزنی هایی به عمل آمده تا اینکه بخشی از خط تولید خود را به شهرستان خوی منتقل کنند؛ ضمن اینکه مجوز این مهم نیز اخذ شده که در مرداد ماه سال جاری کلنگ این خط تولید به زمین زده خواهد شد و حدود ۱۰۰ نفر اشتغالزایی خواهد کرد.

نجف زاده اظهار کرد: شهرستان خوی با ظرفیت های بسیار مطلوب در حوزه های گردشگری  ،صنعت و معدن،کشاورزی و اقتصادی در آستانه تحولات مهمی است.

نماینده مردم خوی و چایپاره در مجلس بیان کرد: پیگیری عملیات احداث بیمارستان ۶۴ تختخوابی تامین اجتماعی در چایپاره با اخذ کارگروه ماده ۲۳ پیگیری می‌شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.