ورود «زبان فرانسه» به مدارس غیردولتی از مهر ۱۴۰۱

8 270

بگزارش خبرگزاری فارس «رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش از ورود زبان فرانسه به مدارس متوسطه اول از مهر ۱۴۰۱ خبر داد.

احمد محمودزاده رئیس سازمان مدارس و مراکز غیردولتی و مشارکت‌های مردمی وزارت آموزش و پرورش در گفت‌وگو با خبرنگار آموزش و پرورش در خصوص ورود زبان‌های خارجی به مدارس غیردولتی با اشاره به مطالبه رهبر معظم انقلاب درباره انحصارزدایی از زبان‌های خارجی، اظهار کرد: از مهر امسال برای پایه هفتم، آموزش زبان خارجه را برای دانش‌آموزان مدارس غیردولتی اجرا می‌کنیم.

 

وی در پاسخ به این پرسش که «چه زبان‌هایی ارائه می‌شود؟»، ادامه داد: زبان‌های اسپانیایی، آلمانی، فرانسوی و روسی مدنظر بود اما سازمان پژوهش و برنامه‌ریزی آموزشی فعلا درباره محتوای زبان فرانسه اعلام آمادگی کرده است.

محمودزاده با بیان اینکه این طرح از مهر امسال به صورت آزمایشی اجرا می‌شود، گفت: پیش‌بینی کردیم که از هر استان، یک مدرسه تحت پوشش قرار گیرند که استان‌ها تقاضای دو مدرسه را دارند؛ ضمن اینکه برخی از مدارس غیردولتی هم احتمال دارد که به این موضوع بپیوندند.

وی تصریح کرد: بر این اساس طرح آموزش زبان فرانسه به طور آزمایشی در برخی مدارس غیردولتی از مهر امسال اجرا می‌شود.»

آنچه مسلم است مقام معظم رهبری بارها نگرانی خود را از تهاجم فرهنگی غرب و نیز از شبیخون فرهنگی غرب و ناتوی فرهنگی اعلام کرده اند و اعلام نظر ایشان درباره انحصار زدائی از زبان انگلیسی را نیز باید در همین چهارچوب دید.

از جهت استعمار فرهنگی و تهاجم فرهنگی و شبیخون فرهنگی و ناتوی فرهنگی فرقی بین انگلیس و فرانسه و اسپانیا و…… نیست و معلوم نیست چرا مسئولین وزارت آموزش و پرورش به این حقیقت آشکار توجه نکرده اند و اگر توجه کرده اند توجه آنها در رسانه ها بازتاب نداشته است. چرا آنها برای انحصار زدائی از زبان خارجی به یاد زبان های مالائی ،اردو،چینی،ژاپنی نیافتاده اند و اصلا چرا توجه کافی و لازم به زبان عربی که زبان قرآن مجید است نمی شود. آیا این منصفانه است که مسئولین محترم روح پیام و نظر مقام معظم رهبری را مورد توجه کافی قرار نداده و بگونه ای عمل کنند که برای افراد آگاه و دردمند کاملا پرسش برانگیز باشد؟ نظر شما در این باره چیست؟

 

8 نظرات
 1. عباس می گوید

  بخش کتب درسی و برنامه درسی از حساس ترین بخش ها درنظام آموزشی تمام کشورهاست و غرب سعی می کند در این بخش ها نفوذ کرده و از این طریق برنامه های خود را به پیش ببرد.

 2. مهسا می گوید

  کاملا موافقم

 3. جواد می گوید

  وزیر آموزش و پرورش باید شخصا بر قسمت های عملکردی وزارت آموزش و پرورش نظارت داشته باشد تا راه را بر هرگونه شبهه ای ببندد

 4. سیروس می گوید

  نبایدگرفتار توهم توطئه شد.فرانسه کشور متمدنی است و مسلمانان در آن کاملا آزاد هستند و هیچگونه محدودیتی از نظر آموزش و پوشش ندارند

 5. کریم می گوید

  برادر سیروس!اگر حرفهای شما را سایروس ونس می زد جای تعجب نبود ولی شما چرا؟!

 6. اکبر می گوید

  من با نظر جواد کاملا موافقم

 7. مینا می گوید

  جای تاسف است که به این نکات حساس توجه نمی شود

 8. مبینا می گوید

  بعضی ها در هر حال به سوی غرب غش می کنند

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.