سید عبدالملک بدرالدین الحوثی رهبر جنبش انصارالله یمن  پنجشنبه ۱۲ خرداد ۱۴۰۱ به مناسبت سالگرد مراسم  فریاد در برابر مستکبران سخنرانی کرد و گفت که در این روز، باید موضعگیری شهید حسین بدرالدین الحوثی در آن شرایط حساس را یادآوری کرد.

شهید حسین بدرالدین الحوثی در سال ۲۰۰۲ طرح تجمع روز فریاد را پیشنهاد کرد و از آن سال به بعد یمنی‌ها هر ساله به مناسبت «روز فریاد در برابر مستکبران» با شعار‌های مرگ بر آمریکا، مرگ بر اسرائیل و مرگ بر آل سعود راهپیمایی میلیونی برگزار می‌کنند.

رهبر انصارالله تأکید کرد: «آمریکا حادثه ۱۱ سپتامبر را به عنوان بهانه‌ای برای حمله فراگیر قرار داد تا از این طریق بتواند به صورت کامل بر امت ما مسلط شود».

شبکه خبری المسیره به نقل از الحوثی گزارش داد، دشمنان در تلاش هستند تا بتوانند کاری کنند که دشمن اسرائیلی ابزار مستقیم آمریکا و غرب در منطقه باشد.

وی با بیان اینکه آمریکا و همپیمانانش دستور کاری برای اشغال کشورهای عربی و اسلامی و حمله به سایر کشورها داشتند، گفت: «تمامی اقدامات دشمنان باعث می‌شود که ما نیز موضعی در قبال این خطرات و عملیات حمله فراگیر داشته باشیم».

رهبر انصارالله ادامه ادامه داد: « حسین بدرالدین الحوثی با شعار فریاد در برابر مستکبران، رویکرد خود را در مقابله با حملات خصمانه علیه امت اسلامی نشان داد. این شعار، صدای امت در برابر دشمنان بود».

وی با بیان اینکه این شعار، نشانگر خشم و اعتراض امت اسلام علیه توطئه‌هاست، خاط نشان کرد، هدف از این شعار، حفظ عرصه داخلی مسلمانان از نفوذ است؛ زیرا حملات آمریکا، در همه زمینه‌ها به صورت همه جانبه است.

الحوثی با اشاره به اینکه امت اسلامی نیازمند بسیج است تا با آگاهی بتواند توطئه‌های دشمنان را خنثی کند، گفت: «این شعار بخشی از اقدامات فرهنگ‌سازانه گسترده و اقدامات عملی از حمله تحریم کالاهای آمریکایی و اسرائیلی بود».