چاپ نمادهای تبریز و آذربایجان بر روی اسکناس‌ها

0 4

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت،روح الله متفکرآزاد درگفت‌وگو با خبرنگاران با اشاره به ضرورت معرفی نمادها و مفاخر آذربایجان در سطح ملی و بین‌الملی، اظهار کرد: از سال گذشته به صورت جدی با وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی مکاتبات و پیگیری‌هایی داشتیم که خوشبختانه به ثمر نشست و تصویر یکی از نمادهای آذربایجان بر روی یکی از اسکناس‌های رایج کشور منتشر شد.

نماینده مردم تبریز و آذرشهر و اسکو  در مجلس شورای اسلامی افزود: مقبره الشعرا به عنوان یکی از مهمترین نمادهای تبریز و آذربایجان که مدفن بزرگترین شاعران این خطه زرخیر در سده‌های گذشته بوده در این موضوع مورد توجه قرار گرفته است.

وی ادامه داد: این نماد ارزشمند پس از پیگیری‌های مستمر، بر روی اسکناس ۲۰ هزار ریالی چاپ شده و توزیع این اسکناس‌ها به زودی در سراسر کشور آغاز خواهد شد.

متفکرآزاد با تاکید بر این‌که معرفی نمادهای تبریز و آذربایجان علاوه بر معرفی ظرفیت‌های این خطه، در جذب گردشگر نیز موثر است، تصریح کرد: چاپ نمادهای آذربایجان در اسکناس ۲۰۰۰ تومانی، آغاز راه بود و تلاش می‌کنیم نمادهای دیگری هم در سایر اسکناس‌ها و یا صفحات پاسپورت ایرانی منتشر شود.

وی، نقش مهم مردم تبریز و آذربایجان در وحدت ملی و جریانات سیاسی، فرهنگی و اقتصادی تاریخ ایران را یادآور شد و با اشاره به داشتن سرمایه‌های بزرگ فرهنگی و تاریخی در این خطه، اظهار کرد: در کنار سایر مطالبات اقتصادی مردم تبریز، اسکو و آذرشهر از وزیر اقتصاد و رئیس کل بانک مرکزی، انتشار اسکناس با نمادهای این خطه، یکی از خواسته‌های قدیمی مردم منطقه بود که خوشبختانه پیگیری کرده و به نتیجه رساندیم./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.