رتبه‌بندی فرزندان شهدا و ایثارگر برای جذب در دستگاه‌های اجرایی/موزه دفاع مقدس نیازمند ۵۰ میلیارد اعتبار

0 4
رتبه‌بندی فرزندان شهدا و ایثارگر برای جذب در دستگاه‌های اجرایی/موزه دفاع مقدس نیازمند ۵۰ میلیارد اعتبار

به گزارش خبرگزاری فارس از یاسوج، سید علی احمدزاده در آئین رونمایی از ۶ کتاب تاریخ شفاهی حوزه دفاع مقدس با اشاره به قانون اشتغال فرزندان شاهد و ایثارگر گفت: روزی که به عنوان استاندار منصوب شدم پیگیر سهمیه ایثارگران شدم، دستگاه‌ها هم در این زمینه آماری به من دادند اما بعدا متوجه شدم دستگاهی برای اتمام حجت، فرزندان شهدا را با مدرک لیسانس پذیرش کرده اما به عنوان آبدارچی و نیروی خدماتی به کار گرفته و افراد دیگری را به کادر درمان اضافه کرده است.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد بیان کرد: از مجموعه ایثارگران و بنیاد شهید خواستم نحوه پذیرش را بررسی کند که بررسی‌ها نشان می‌دهد ۸۰ درصد پذیرش‌ در دستگاه‌ها مربوط به ۵ درصد  فرزندان با درجه ایثارگری ۶ ماه به بالاتر است.

وی بیان کرد: سهمیه ۲۵ درصد مربوط به فرزندان شهدا و ایثارگران بالای ۵۰ درصد فقط ۱۵ درصد در ادارات جذب شده که در این زمینه رتبه‌بندی صورت می‌گیرد تا هر کدام در همان سهمیه خودشان جذب شوند.

وی در ادامه با اشاره به موزه دفاع مقدس گفت: موزه برای تکمیل به ۵۰ میلیارد اعتبار نیاز دارد در سفر رئیس بنیاد مستضعفان این موضوع مطرح شد که مورد استقبال قرار گرفت اما قرار شد تصمیم‌گیری نهایی در تهران صورت گیرد.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد ادامه داد: چند روز بعد از سفر آقای فتاح به استان،  بنیاد مستضعفان ۱۰ میلیارد به کمیته امداد و ۱۰ میلیارد به بهزیستی کمک کرد، علاوه بر این ۴۰ هزار بسته معیشتی یک میلیونی برای توزیع در مناطق مختلف استان در نظر گرفته شده است، ضمن اینکه توانستیم در این سفر ۷۰ میلیارد تومان برای یک جاده روستایی تسهیلات دریافت کنیم.

استاندار کهگیلویه و بویراحمد خاطرنشان کرد: در سفر رئیس بنیاد مستضعفان به استان نبود امکانات در بیمارستان سلمان یاسوج مطرح و از بنیاد مستضعفان خواستیم برای احداث ساختمان دوم بیمارستان سلمان و تجهیز این مکان به ما کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.