آغاز عملیات اجرایی راه آهن درود-بروجرد-ملایر/ مسیر توسعه از بروجرد عبور خواهد کرد

0 3

فاطمه مقصودی در گفت و گو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت  با اشاره به آغاز عملیات اجرایی ساخت راه آهن درود- بروجرد- ملایر، اظهار کرد: ساخت این راه آهن از مطالبات دیرینه مردم بروجرد بود که با پیگیری‌های صورت گرفته در هفته گذشته عملیات اجرایی این پروژه کلید خورد.

نماینده مردم بروجرد در مجلس  با یادآوری اینکه پیش از این و در طرح ملی راه آهن سراسری کشور، قرار بود برای بروجرد فقط یک خط آهن آنتن در نظر گرفته شود، افزود: اما با پیگیری‌های انجام شده این آنتن به خط آهن درود- بروجرد -ملایر تبدیل شد و بخش مهمی از راه آهن غرب کشور را تشکیل خواهد داد.

وی با بیان اینکه بر اساس اظهارات مدیرعامل شرکت راه آهن، خط آهن غرب کشور جایگزین مسیر شریانی جنوب خواهد شد، ادامه داد: برای اجرای این پروژه ملی با پیگیری های صورت گرفته شده از کمیسیون تلفیق بودجه ۱۴۰۱، رقم ۱۹۰ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده است.

مقصودی اضافه کرد: در خصوص بحث تملک زمین‌های مسیر راه آهن درود- بروجرد –ملایر که بخش اول آن از درود به بروجرد بوده و به طول ۲۷ کیلومتر است با صاحبان زمین در حال انجام بوده و در حال حل و فصل است. این خط آهن تا میدان عشایر بروجرود خواهد آمد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم یادآور شد: قسمت دوم این خط آهن که از بروجرد به ملایر بوده از اشترینان عبور می‌کند و به  خط ریلی سراسری کشور متصل خواهد شد.

مقصودی تصریح کرد: بر اساس برآوردهای شرکت ساخت و شرکت راه آهن جمهوری اسلامی ایران این خط آهن ظرف مدت ۲۴ ماه به بهره برداری خواهد رسید. این خط ریلی باعث می‌‎شود استان لرستان از طریق همین خط ریلی به شبکه ریلی غرب  یعنی استان‌های همدان و کرمانشاه نیز متصل شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.