منافع کشورهای ثروتمند نباید چالش‌ تغییر اقلیمی برای کشورهای ضعیف‌تر ایجاد کند

0 2

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت هشتمین کنفرانس جهانی نمایندگان جوان پارلمان های عضو  IPU، با حضور بیش از ٢٠٠ نماینده زن و مرد از پارلمانهای سراسر جهان در شهر شرم الشیخ  – مصر  با شعار «اقدام مشترک نمایندگان جوان در مقابله با تغییرات اقلیمی» به کار خود پایان داد.

احمد نادری رئیس هیات پارلمانی کشورمان در نشست اختتامیه این کنفرانس گفت: هم اکنون، مساله تغییرات اقلیمی بیش از هر زمان دیگری به اولویت کاری نمایندگان مجالس تبدیل شده است.

وی وجود برخی مسائل همچون بحران های غذائی و اقتصادی را از جمله مواردی دانست که منجر به عدم اهتمام بسیاری از جوامع نسبت به عواقب جبران ناپذیر تغییرات اقلیمی است.

نادری در این راستا تاکید کرد: همه جوامع اعم از درحال توسعه یا توسعه یافته باید در مسیر تعهد عمیق در حفظ محیط زیست گام بردارند و اینگونه نباشد که منافع از آن  کشورهای ثروتمند باشد و چالشهای تغییرات اقلیمی، گریبانگیر کشورهای ضعیف تر شود.

رئیس گروه IPU مجلس شورای اسلامی در ادامه افزود: دست و پنجه نرم کردن با نتایج زیانبار تغییرات اقلیمی و همزمان؛ تحریمهای اقتصادی یکجانبه، باعث می شود توانایی کشورمان برای مقابله با چالشهای تغییرات اقلیمی تضعیف شود.

 هیئت پارلمانی کشورمان ضمن مشارکت در نشستهای تخصصی این کنفرانس، به بحث و تبادل نظر  پیرامون اقدامات نمایندگان جوان‌ پارلمانهای جهان در حوزه تغییرات اقلیمی پرداخت./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.