استماع گزارش رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس در کمیسیون اقتصادی/تصویب لایحه موافقتنامه بین ایران و ژاپن در امور گمرکی

0 3

مهدی طغیانی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در تشریح نشست امروز(۲۹ خرداد ماه) کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: در این جلسه امروز، به موضوعات اقتصادی که در مرکز پژوهش‌های مجلس در حال بررسی است، با حضور بابک نگاهداری رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس و معاونت اقتصادی این مرکز رسیدگی شد.

نماینده مردم اصفهان در مجلس شورای اسلامی افزود: در نشست امروز گزارشی از اقدامات مرکز پژوهش‌ها در حوزه اصلاح قوانینی مانند قانون بانکداری، قانون مالیات بر عایدی سرمایه، قوانین اصناف و… ارائه شد.

وی با بیان اینکه در نشست امروز معاون اقتصادی مرکز پژوهش‌های مجلس گزارشی از وضعیت اقتصادی کشور در حوزه‌های رشد اقتصادی، تولید ناخالص داخلی، تشکیل سرمایه و…ارائه کرد، ادامه داد: مهم‌ترین مشکل، نرخ تشکیل سرمایه در حوزه ساختمان و ماشین آلات است که نرخ رشد کمتر از نرخ استهلاک است به این معنا که در این حوزه‌ها سرمایه‌ها در حال استهلاک است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم تصریح کرد: در نشست امروز تاکید شد، همان‌گونه که مقام معظم رهبری در دیدار با نمایندگان مجلس فرمودند، مرکز پژوهش‌ها باید تقویت شود به ویژه در حوزه اقتصادی.  

سخنگوی کمیسیون اقتصادی مجلس ادامه داد: توجه به مناطق از دیگر مطالبات نمایندگان در این نشست بود چراکه در حال حاضر مرکز پژوهشها در حوزه ملی در حال فعالیت است؛ به گفته رئیس مرکز پژوهش‌های مجلس، مقرر است به منظور ارتقای حکمرانی، شورایی در برخی استان‌ها به صورت پایلوت راه‌اندازی شود و تعدادی از نمایندگان و روسای دانشگاه‌ها در این شورا عضو شوند.

طغیانی با اشاره به بررسی دیگر دستورکارهای کمیسیون اقتصادی در نشست امروز تصریح کرد: لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت ژاپن درباره کمک و همکاری متقابل اداری در امور گمرکی و  لایحه موافقتنامه بین دولت جمهوری اسلامی ایران و دولت جمهوری بلاروس در زمینه نظام ارتقای بازرگانی دوجانبه در جلسه امروز تصویب شد./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.