حقوق اولیه ملت ها از سوی برخی دولت ها رعایت نمی شود

0 2

 به گزارش خبرگزاری خانه ملت، احمد نادری رییس گروه IPU مجلس شورای اسلامی در حاشیه هشتمین کنفرانس نمایندگان جوان پارلمان ها در شرم الشیخ با عبید الوسمی، رییس هیئت پارلمانی کویت، دیدار و گفتگو کرد.

نادری در این دیدار باتوجه به موضوع کنفرانس در خصوص مقابله با تغییرات اقلیمی و نقش جوامع مدنی و پارلمان ها، گفت: بسیاری از مشکلات کنونی جهان ناشی از عدم اهتمام به درک متقابل و رعایت حقوق اولیه سایر ملت ها از سوی  برخی دولت هاست.

 وی افزود: زمانی که گفتمان حاکم میان دولت ها و ملت ها مبتنی بر نفع همگانی باشد، در آن صورت امکان رعایت حقوق جمعی مدنظر قرار می گیرد که این مسئله به عدالت نزدیک تر است.

الوسمی رئیس هیئت پارلمانی کویت نیز ضمن اشاره به شمار اتباع ایرانی مقیم کویت، آن را یک ظرفیت منحصر به فرد در جهت توسعه و تقویت دیپلماسی پارلمانی فیمابین عنوان کرد و افزود: در حال حاضر هفت نفر از نمایندگان پارلمان کویت به زبان فارسی صحبت می کنند که این سطح از آمیختگی فرهنگی، فرصتی مغتنم برای گسترش روابط بین دو کشور است.

 وی در این راستا تأکید کرد: مجلس کویت در حوزه های علمی، فرهنگی و پژوهشی علاقه مند به گسترش روابط با مجلس شورای اسلامی ایران است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.