محدودیت مالی شهرداری‌ها برای اجرای پروژه‌های عمرانی به حداقل رسانده شود

0 5

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، محمدرضا پور ابراهیمی رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس شورای اسلامی در تشریح نشست مشترک امروز( دوشنبه ۳۰ خردادماه) کمیسیون اقتصادی با شهرداران کلان‌شهر‌ها، گفت: موضوع اصلی نشست امروز در راستای افزایش ظرفیت طرف تقاضا برای اجرای پروژه‌های عمرانی بود، عمدتا ماموریت‌های شهرداری‌ها در زمینه اجرای پروژه‌های عمرانی شبیه مجموعه تعهدات دولت است. در راستای افزایش ظرفیت طرف تقاضا برای اجرای پروژه‌های عمرانی باید اتفاقاتی را رقم بزنیم که محدودیت ناشی از منابع مالی به حداقل رسانده شود.

نماینده مردم کرمان و راور در مجلس شورای اسلامی، ادامه داد: مقرر شد موضوعات مربوط به نحوه مواجه بانک مرکزی با بحث تسهیلات و ضریب نقد شوندگی در ارتباط با این موضوع با طرح در شورای پول و اعتبار به روشی اقدام شود که بتواند از این ظرفیت بانک شهر و یا سایر بانک‌ها که به شهرداری‌ها و کلان‌شهرها تسهیلات اعطا می‌کنند شبیه مطالبات بانک‌ها از دولت و یا ضریبی از مطالبات بانک‌ها از دولت مدنظر قرار بگیرد. به زودی مکاتبات و پیشنهادات مربوطه به شورای پول و اعتبار و رئیس کل بانک مرکزی ارائه می‌شود.

وی ادامه داد: موضوع تسویه تعهدات شهرداری ها دیگر دستورکار نشست امروز بود که مقرر شد کارگروه مشترکی در کمیسیون اقتصادی با محوریت این کمیسیون تشکیل شود تا رئیس کل بانک مرکزی و رئیس سازمان برنامه و بودجه در کنار دبیرخانه شهرداری کلان‌شهرها مطالبات را احصاء و روش تهاتر آن را ارائه کنند.

رئیس کمیسیون اقتصادی مجلس، گفت: نتیجه نهایی نشست امروز کمیسیون این بود که بتوانیم به ظرفیت شهرداری‌ها برای اجرای پروژه‌های عمرانی در کشور کمک کنیم./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.