دزفول و «صعده» یمن خواهرخوانده شدند

0 190

با حضور سفیر یمن در ایران تفاهم نامه خواهرخواندگی شهرهای دزفول و صعده یمن امضا شد.

در تداوم گسترش همکاری های دو کشور جمهوری اسلامی ایران و یمن خواهر خواندگی دو شهر دزفول و صعده اعلام شد.دزفول شهری است که در جنگ تحمیلی ارتجاع و رژیم صهیونیستی صدام مقاومت شگفت انگیزی از خود نشان داد و از طرف دیگر صعده نیز شهری است که در مقابل تجاوزات ائتلاف عبری-عربی-غربی از خود مقاومت ستایش برانگیزی نشان  داده است.

به گزارش خبرگزار ی فارس از دزفول، نشست علمی و هم‌اندیشی مطالعات فرق شیعی در دانشگاه صنعتی جندی شاپور دزفول برگزار شد.

در برنامه حجت‌الاسلام سید محمدعلی قاضی‌دزفولی امام جمعه دزفول، سردار حسن شاهوار پور فرمانده سپاه ولیعصر(ع) خوزستان و علی قلطاغ ساز معاون سیاسی فرمانداری دزفول حضور داشتند.

همچنین جمعی از مسئولان شهرستان دزفول و جمعی از اندیشمندان حوزوی و دانشگاهی در نشست علمی و هم‌اندیشی مطالعات فرق شیعی شرکت کردند.

همچنین ابراهیم الدیلمی سفیر یمن در جمهوری اسلامی ایران  نشست علمی و هم‌اندیشی مطالعات فرق شیعی در دزفول حضور داشت و به سخنرانی پرداخت.

در این نشست ابراهیم الدیلمی در سخنانی با اشاره به مقاومت مردم دزفول در دوران دفاع مقدس اظهار کرد: افتخار می‌کنیم با همچنین شهری در جمهوری اسلامی ایران تبادل همکاری می‌کنیم.

 

سفیر یمن در جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه مقاومت در برابر دشمنان از ویژگی‌های شهر‌های دزفول و صعده است، تصریح کرد: از دیگر مشترکات این دو شهر وجود آثار تاریخی، بازار قدیم و صنایع دستی است.

در این نشست که با هدف تبیین مطالعات اندیشمندان و اساتید حوزه دینی و تبادلات علمی در موضوع مطالعات فرق شیعه انجام شد، تفاهم نامه خواهرخواندگی شهرهای دزفول و صعده یمن امضا شد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.