همسویی کویت با عربستان علیه انصارالله یمن

0 3

همسویی کویت با عربستان علیه انصارالله یمن

کویت پس از عربستان چند فرد و شرکت مرتبط با انصارالله یمن را تحریم کرد.

به گزارش خبرگزاری مهر به نقل از الخلیج آنلاین، کویت پس از عربستان چند فرد و شرکت مرتبط با انصارالله یمن را تحریم کرد.

بانک مرکزی کویت فهرست جدیدی از اسامی افراد و شرکت‌های مرتبط با انصارالله یمن را که توسط عربستان در فهرست تروریسم قرار گرفته‌اند، منتشر کرد و آن را در اختیار بانک‌ها و صرافی‌های این کشور قرار داد.

روزنامه الرای کویت در این باره به نقل از منابع آگاه گزارش داد که بانک مرکزی این کشور فهرست جدیدی از ۸ فرد و ۱۲ شرکت که با انصارالله یمن در ارتباط هستند و در مدت اخیر در لیست تروریسم عربستان قرار گرفته‌اند، منتشر کرده است.

اخیراً سازمان امنیت کشور عربستان هشت فرد و ۱۱ سازمان را در لیست تروریستی قرار داده است. ادعای ریاض این است که این افراد و سازمانها از انصارالله یمن حمایت می‌کنند.

این سازمان مدعی شده بود که صدور این حکم، بنا بر بیانیه صادره از سوی وزارت کشور سعودی است که در آن از انصارالله به عنوان یک گروه تروریستی یاد شده است.

به ادعای این نهاد سعودی، ریاض قصد دارد با این اقدامات، تأثیرگذاری انصارالله را متوقف و مهمترین افراد و سازمانهایی را هدف قرار دهد که از این گروه حمایت مالی می‌کنند.

عربستان بدون اشاره به جنایات خود در یمن، مدعی است که اقداماات انصارالله، منافع یمن را به خطر می‌اندازد.

با استناد به آیین‌نامه موسوم به مبارزه با جرایم تروریستی و تأمین مالی آن در عربستان، هر کسی که در این کشور متهم به حمایت از تروریسم شود، همه داراییها و اموالش بلوکه خواهد شد.

این ادعا در حالی از سوی عربستان سعودی مطرح می‌شود که این کشور به همراه آمریکا یکی از حامیان اصلی تروریسم در منطقه خاورمیانه و سراسر جهان به شمار می‌روند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.