استقرار نیروهای نظامی ترکیه در رقه سوریه

0 1

منابع خبری بامداد دوشنبه از ورود یک کاروان حامل خودروهای زرهی و تجهیزات نظامی ارتش ترکیه به حومه شمالی رقه واقع در شمال سوریه خبر دادند.

به گزارش خبرگزاری رسمی سوریه (سانا)، نیروهای ترکیه یک کاروان حامل خودروهای نظامی و زرهی و تجهیزات را به منطقه عین عیسی در حومه شمالی رقه منتقل کردند.

منابع محلی گفتند که کاروانی متشکل از خودروهای نظامی و زرهی و کامیون‌های حامل مهمات و تجهیزات وابسته به نیروهای نظامی ترکیه به سمت منطقه عین عیسی در حومه شمالی رقه حرکت کرده است.

پایگاه‌های ارتش سوریه در شمال استان حلب روز جمعه هدف حملات توپخانه‌ای و موشکی ترکیه قرار گرفت.

کانال‌های اطلاع رسانی تروریست‌های سوری روز شنبه اعلام کردند که ترکیه پیش از آغاز این حمله، مسئولان و فرماندهان مناطق تل رفعت، عین ذقنه، منغ، مرعناز، منبج، عین عرب و عین عیسی را تعیین کرده است.

برخی از رسانه‌های نزدیک به تروریست‌ها در شمال سوریه هم از آماده شدن ترکیه برای حمله جدید به شمال سوریه خبر می‌دهند.

جمعه گذشته، رجب طیب اردوغان رئیس ‌جمهور ترکیه در سخنانی گفته بود که «مقامات کشورش در حال انجام مقدمات لازم و آماده سازی برای انجام یک عملیات نظامی در شمال سوریه هستند.»

وی چند روز پیش هم اعلام کرده بود، «منطقه در امتداد ۳۰ کیلومتری مرزهای جنوبی ترکیه، برای ما منطقه امنیتی محسوب می‌شود و نمی‌خواهیم کسی در این منطقه ما را آزار دهد، لذا عملیات جدیدی را انجام خواهیم داد.»

دولت و مردم سوریه خواستار خروج نیروهای ترکیه از خاک کشورشان هستند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.