مرز شلمچه برای سفر گروهی و انفرادی زائران به عتبات باز شد

0 5
مرز شلمچه برای سفر گروهی و انفرادی زائران به عتبات باز شد

به گزارش خبرگزاری فارس از خرمشهر، نادر عمیدزاده معاون استاندار و فرماندار ویژه خرمشهر امروز در جمع خبرنگاران اظهار کرد: سفر گروهی و انفرادی زائران برای شرکت در مراسم عرفه از امروز دوشنبه از گذرگاه مرزی شلمچه آغاز شد و هم اکنون این مرز برای عبور زائران باز است.

وی افزود: تردد زائران به شرط داشتن گذرنامه با اعتبار حداقل ۶ ماه و کارت واکسن کرونا ضروری است.

فرماندار خرمشهر گفت: زائران نیازی به داشتن روادید ندارند و می‌توانند از مرز عبور کنند.

وی ادامه داد: داشتن کارت واکسیناسیون برای عبور از مرز ضروری است لذا از زائران تقاضا داریم بدون همراه داشتن کارت واکسیناسیون به مرز مراجعه نکنند.

به گزارش خبرگزاری فارس، امام جمعه اهواز در خطبه‌های نماز جمعه هفته گذشته با تاکید بر اینکه باید عزیمت به عتبات عالیات از طریق مرزهای زمینی با سهولت انجام شود، بیان کرد: شهدای عزیز ما خون دادند تا راه کربلا باز شود و مطالبه جدی همه ملت ایران است که عزیمت از مرزهای زمینی برای همه به راحتی انجام شود تا کسانی که توان مالی ندارند نیز بتوانند با در دست گذاشتن مدارک قانونی عازم شوند.

نماینده ولی‌فقیه در خوزستان تاکید کرد: خطاب بنده به تمامی مسؤولان این است که تا چند روز دیگر روز مهم عرفه را در پیش داریم و تقاضای بنده و همه مردم این است که تلاش شود برای روز عرفه، مرزهای زمینی به صورت انفرادی باز شود، تا همه بتوانند اهل‌بیت عصمت و طهارت را زیارت کنند.

امروز نیز سازمان حج و زیارت کشور اعلام کرد به منظور سهولت اعزام زائران عتبات در عرفه امکان سفر گروهی و انفرادی از مرزهای شلمچه و مهران فراهم شده است.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.