از استراتژی و ذهنیت تا تاکتیک و عینیت(قسمت پنجم)

0 192

علی اکبراشعری: مردم خداخواه هستندو این خیلی مهم است این سرمایۀکمی نیست تاثیراین گرایش فطری خیلی مهمتر از یک فیلم سینمایی یا کتاب ویا مجله است.

احمدکاظم‌زاده: از این‌ ابزارها برای شکوفائی همان فطرت الهی باید استفاده شود .

علی اکبراشعری: قبول است شیخ زکزاکی در نیجریه چگونه توانسته آنهمه خدمت انجام دهد؟

اتفاقاً به نظر من اگر دانشگاه‌های ما در ایران روی این الگوها کار بکنند بسیار سودمند خواهد بود.ببینند که این چه عاملی و یا الگویی است که سبب می شود ظرف دو ماه سرودسلام فرمانده درکشمیر و هند و آفریقا و آمریکا آن را بشنویم این چه اتفاقی  است یعنی از چه مدلی پیروی شده که چنین گسترش پیدا کرده و براساس  آن باز هم تجربه های موفق داشته باشیم که بتوانیم مؤثرتر باشیم بنابراین من می‌خواهم عرض کنم که قبول که ابزار مهم است ولی ابزار فرهنگی غالبا متأسفانه دست افراد متعهد نیست شما ببینید نامه آن زنان بازیگری که گفتند به ما تجاوز شده این فضای سینمای ماست که زنان هنرپیشه آن چنین می گویند.

حسین رویوان: درفضای مجازی می نویسند:me too

علی اکبراشعری: وقتی که چنین فضائی وجود دارد ببیند چه ضربه مهلکی به فرهنگ جامعه ما می‌زنند وچگونه اعتماد را از بین می‌برند.

محمد حسن زورق: و نتیجه چنین کارنامه فرهنگی در زندگی روزمره مردم ظاهر می شود.

علی اکبراشعری: حالا می‌خواهم بگویم که اگر هم ما فکر می‌کنیم که از ابزارها باید استفاده بکنیم باید از ابزارهای سالم استفاده کنیم. بیاییم مطالعه‌ای بکنیم ]دانشگاه‌های ما این کار را بکنند[با توجه به همۀ این آسیب‌ها و مشکلات که تبلیغات ما دارد اما از طرف دیگر می بینیم یک چهرۀمعنوی  سفری به یک کشور آسیائی می کند تعداد کثیری از مردم را با اسلام ناب محمدی آشنا می نماید.

و یا یک فرد دانش پژوه در قم نشسته وباهمه دنیا ارتباط دارد شما الان هر کشوری در دنیا بروید شیعه داشته باشد حتما آقای موسوی لاری را می‌شناسد نه از دولت پول گرفته نه به حکومت وابسته بود و این همه کار را می‌کند بنظر می رسد باید درباره روش تبلیغ چنین چهره هائی باید مطالعه کرد.

حسین رویوران: در حدیثی دیدم که می فرمایند علم را ولو از اهل نفاق باشد بگیرید. اسرائیل سیاست های منافقانه ای دارد یک برند درست کرده به نام هولوکاست و موزه ای به همین نام  درست کرده است و تحت عنوان نمایش مظلومیت و مظلوم نمائی ، اهداف سیاسی و فرهنگی خود را پیگیری می نماید. غرب هم اتفاقاً در برند سازی استاد است. مشکل ما در برند سازی است ما تا الان موفق نشده ایم قالبی پیدا بکنیم که بتوانیم الگوهای فکری خودمان را در دل آن قرار بدهیم منظور از برند می تواند یک شعار باشد. باید بحث کنیم که با چه شعاری می توانیم با جهان گفتگو کنیم شعار هولوکاست را صهیونیست ها ساخته اند و دولت اسرائیل آن را پیگیری می کند. دولت اسرائیل تلاش می کند تمام یهودیان جهان را به نحوی باستخدام اهداف سیاسی  خود در آورد.

علی اکبراشعری: هر کاری که قدرت‌های مادی و دنیایی پشتش باشند به محض زوال آن قدرت آن هم از بین می‌رود ولی هر کاری که قلب‌ها و فکرها پشتش باشند با جابجا شدن قدرت‌ها از بین نمی‌رود

محمد حسن زورق: دولت‌ها هم نقش دارند

علی اکبر اشعری: بله دارند

محمد حسن زورق: اگر جمهوری اسلامی ایران نبود الان در چه شرایطی بودیم

علی اکبراشعری: نه ببخشید معذرت می‌خواهم دو تا بحث است یکی بهتر است ما به جمهوری اسلامی بگوییم نظام اسلامی نگوییم دولت جمهوری اسلامی وقتی نظام اسلامی شکل می‌گیرد یعنی خودش می‌شود یک برند خوب،

حسین رویوران: می‌گوییم متناسب با خودمان برند پیدا بکنیم یکی از دوستان به من گفت رفته بودم روسیه ، سنت پترزبوگ، رفته آنجا یک هفته آنجا بود حالا تور است ، بازدید از برخی موزه‌ها یک موزه دارد به نام موزه مذاهب و ادیان در تور هم تعریف شده بود می‌گوید ما رفتیم بخش مسیحیت یهودیت اسلام داشت در بخش مسیحیت معرفی کرده بود که کاتولیک و ارتدوکس چه هستند.تابلو مقاله گذاشته بودکه دارد تعریف می‌کند تا شما آشنا شوید با افکار و هنر آنها می‌گوید اولاً وارد بخش شیعه شدم واقعاً ناراحت شدم نوشته این‌ها ۱۲ امام دارند و نمادهای تشیع قمه زنی، و … می‌گوید اصلاً منقلب شدم یعنی شیعه این است؟ حالا کی مقصر است آیا آن کنسولی که آنجا نشسته خبر ندارد یا کاری برای او تعریف نشده که بگوید تشیع چیست ؟ ببینید من می‌گویم یک مرتبه اسلام ادعای دارد که از لحاظ فکری من پاسخگوی همه نیازها هستم واز لحاظ فکری برتری دارم ولی در این موزه ادیان الگو  و برندی از تشیع آنچنانکه شایسته است دیده نمی شود چه اشکالی دارد که در موزه های ادیان در کشورهای مختلف حضور داشته باشیم و اسلام ناب را در آنها معرفی کنیم همچنین می توانیم در بخش های مربوط به کتب دانشگاهی و بحث های آموزشی در مدارس و دانشگاهها نسبت به معرفی جدی تر و اصولی تر انقلاب اسلامی و تشیع کار کنیم.باید فکر کنیم که ما چه برندی پیدا بکنیم که بشود شیعه را و تفکر شیعه را تحت عنوان آن مطرح کرد.

محمد حسن زورق: کربلا و عاشورا نماد بزرگ مکتب تشیع است.

حسین رویوران: به شرط آنکه بکوشیم بصورت ضد تقریب از آن استفاده نشود.درعاشورا می‌آیند قمه زنی می‌کنند و بجای آنکه  به نفع تشیع تبلیغ شود علیه  آن تبلیغ می گردد.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.