راه‌اندازی خط هوایی جدید بین روسیه و سوریه

0 2

راه‌اندازی خط هوایی جدید بین روسیه و سوریه

به گزارش گروه اقتصاد بین الملل خبرگزاری فارس، منابع روسی خبر می‌دهند که  یک خط حمل و نقل هوایی جدید  که داغستان روسیه را با سوریه مرتبط می‌کند، در اواسط ماه جاری راه اندازی خواهد شد و تضمین‌های رسمی مبنی بر گسترش فهرست فرودگاه‌های روسیه که به فرودگاه‌های سوریه متصل خواهند شد، وجود دارد.

نمایندگی تجاری روسیه در سوریه به «اسپوتنیک» گفته است که بهبود مستمر روابط همه جانبه بین روسیه و سوریه ضرورت گسترش شبکه‌های ارتباط هوایی بین دو کشور را برجسته می‌کند.

نمایندگی روسیه گفته است: در چارچوب برنامه‌های توسعه مستمر بین دو کشور، یک مسیر هوایی جدید از ۱۵ جولای ۲۰۲۲ (جمعه ۲۴ تیر ماه) به منظور بهبود روش‌های حمل و نقل بین المللی از جمله حمل و نقل هوایی و گسترش فرصت‌های تجارت و ارتباطات بین فدراسیون روسیه و جمهوری عربی سوریه افتتاح می‌شود.

روابط همه جانبه روسیه و سوریه با افزایش ۳ تا ۵ برابری حجم مبادلات تجاری بین دو کشور در سال ۲۰۲۱ نسبت به سال قبل از آن، به طور پیوسته در زمینه‌های اقتصادی، نظامی، سیاسی و فرهنگی در حال توسعه است.

به گفته نمایندگی بازرگانی روسیه در سوریه، خط جدید، دمشق  پایتخت سوریه (دمشق)  ومَخاچ‌قَلعه (یا ماخاچ قلعه) پایتخت جمهوری خودمختار داغستان در روسیه در غرب ساحل دریای خزر را در هر دو جهت به هم متصل می‌کند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.