کیسینجر: آمریکا به رهبران بهتری نیاز دارد

0 32

کیسینجر: آمریکا به رهبران بهتری نیاز دارد

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، هنری کیسینجر ۹۹ ساله در مصاحبه با یک رسانه آمریکایی اعلام کرد که ایالات متحده آمریکا به رهبران بهتری نیاز دارد.

هنری کیسینجر که طی سال‌های ۱۹۶۹ تا ۱۹۷۵ مشاور امنیت ملی کاخ سفید بود و همچنین به عنوان پنجاه و ششمین وزیر خارجه این کشور فعالیت داشت، از وضعیت جاری این کشور و رهبرانش انتقاد کرد.

این چهره شناخته شده و کهنسال آمریکایی در مصاحبه با «یو‌اس‌ای‌تودی» اعلام کرد که آمریکا و جهان به رهبران بهتری نیاز دارد.

هنری کیسینجر در پاسخ به این سوال که آیا نگران است که رهبرانی که ایالات متحده و جهان به آنها نیاز دارند «به موقع ظهور نکنند»، پاسخ مثبت داد. (نگرانی خود را از ظاهر نشدن به موقع رهبران مورد نیاز آمریکا و جهان اعلام کرد».

این چهره مشهور آمریکایی طی مصاحبه تصریح کرد که از نظر او، آمریکا و جهان به رهبران «برجسته‌تری» نیاز دارد.

خبرنگار «یو‌اس‌ای‌تودی» در این مصاحبه به کتاب تازه هنری کیسینجر تحت عنوان «رهبری: ۶ مطالعه در راهبرد جهانی» اشاره کرد و از او پرسید آیا او امروز رهبران تقریبا متعالی و فاضلی را که جهان امروز اقتضا می‌کند، می‌بیند؟

مشاور امنیت ملی پیشین کاخ سفید و وزیر خارجه اسبق آمریکا در جواب گفت: «نه (رهبران متعالی که جهان به آنها نیاز دارد را نمی‌بیند)». کیسینجر سپس به گفتن یک کلمه دیگر بسنده کرد: «(این وضعیت) دردناک» (است)».

وی در بخش دیگری از این مصاحبه گفت: «اگر بخواهیم درباره رهبران فعلی انصاف داشته باشیم آنها هنوز این فرصت را نداشته‌اند…اما شما می‌توانید استدلال کنید و من می‌توانم استدلال کنم که رهبران بزرگ این موقعیت را ایجاد می‌کنند».

هنری کیسینجر در پاسخ به این سوال که آیا نگران است که رهبران مورد نیاز ایالات متحده و جهان «به موقع ظهور نکنند»، پاسخ مثبت داد اما او پیش‌بینی کرد که رهبران جدید مانند گذشته با این چالش روبرو خواهند شد.

ابراز نگرانی این سیاستمدار و چهره شناخته شده آمریکایی درباره رهبران این کشور و جهان در شرایطی مطرح شده که او طی هفته‌های اخیر بارها درباره جنگ روسیه و اوکراین اظهارنظر کرد و همچنین درباره «تسط چین بر جهان» هشدار داده است.

وزیر خارجه اسبق آمریکا با تمجید از ولودیمیر زلنسکی رئیس‌جمهور اوکراین گفت: اکنون مسئله این است که چگونه به جنگ پایان دهیم. در نهایت، باید جایگاهی برای اوکراین و روسیه پیدا کرد؛ اگر نمی‌خواهیم روسیه به پایگاه چین در اروپا تبدیل شود.

کیسینجر چین و آمریکا را رقبای اصلی برای تسلط بر جهان خواند و افزود: جنگ سرد دوم می‌تواند خطرناک‌تر باشد. آن‌ها (چین) منابع اقتصادی قابل توجهی دارند و فناوری‌های تخریب، با ظهور هوش مصنوعی وحشتناک‌تر شده‌اند…انتظار برای غربی‌شدن چین، دیگر یک راهبرد قابل قبول نیست».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.