اصل ولایت از امت مقابل نفوذ خارجی محافظت می‌کند

0 189

به گزارش سرویس بین الملل خبرگزاری صداوسیما به نقل از شبکه تلویزیونی المسیره، عبدالملک بدرالدین دبیرکل جنبش انصارالله یمن در سخنرانی به مناسبت عید غدیر خم، عید ولایت را به همه مردم مسلمان یمن و همه مؤمنان در سراسر جهان تبریک گفت و افزود: نسل‌های مختلف در یمن این مناسبت عظیم را با استناد به میراث ایمانی خود جشن گرفته است. گرامیداشت عید غدیر از اهمیت والایی برخوردار است، زیرا به مثابه قدردانی از کامل شدن دین و تمام شدن نعمت بر آن‌ها به شمار می‌رود.

وی افزود: اصل ولایت، امت را از نفوذ دشمنان و توطئه داخلی منافقان مصون می‌سازد. امت به پایبندی به اصل ولایت نیاز دارد تا با انحراف از جهت گیری هایش مقابله کند.

دبیرکل جنبش انصارالله یمن گفت: دشمنان خارجی امت اسلامی و منافقان داخلی تلاش می‌کنند بر مراجع تصمیم گیری و جهت گیری‌های آن سیطره یابند.

عبدالملک بدرالدین افزود: دشمنان برای تقویت دیدگاه‌های منفی و خصمانه علیه امام علی (ع) در داخل امت اسلامی تلاش می‌کنند، زیرا آن‌ها می‌دانند که امام علی (ع)، اصالت و حقیقتی است که در مقابل ماهیت ساختگی آن‌ها می‌ایستد.

دبیرکل جنبش انصارالله گفت: منافقان می‌خواهند امت اسلامی را از طریق عناوین فریب دهنده مثل توافقات ننگین موسوم به توافق “ابراهیم”، با صهیونیست‌ها مرتبط سازند.

سید عبدالملک بدرالدین تصریح کرد: دشمنان امت و منافقان قصد دارند امت را به سوی سرسپردگی برای صهیونیست‌ها و مسیحیان سوق دهند و این با تعلیمات الهی تناقض دارد.

وی افزود: منافقان تلاش کردند تا شخصیتی را به عنوان خطیب نماز روز عرفه برای حجاج تعیین کنند که از نماد‌های عادی سازی روابط با رژیم صهیونیستی باشد؛ در حالی که جایگاه اصلی این خطیب در محل رمی جمرات بود تا حجاج او را با سنگریزه‌ها هدف قرار دهند.

سید عبدالملک بدرالدین گفت: جو بایدن رئیس جمهور آمریکا این روز‌ها به منطقه آمده است تا خود را به گونه‌ای جلوه دهد که بشریت را راهبری می‌کند؛ در حالی که او به صراحت وابستگی خود را به صهیونیست‌ها اعلام کرد.

وی ادامه داد: آمریکا که تسلیم جریان صهیونیستی است تلاش می‌کند تا چنین وانمود کند که دیگران در جهت گیری‌ها و توافقاتشان از او تبعیت می‌کنند. دشمنان و منافقان تلاش می‌کنند تا حتی دیدگاه و نظر امت را درباره دشمنان واقعی که خواهان سیطره بر امت هستند، تغییر دهند.

دبیرکل جنبش انصارالله یمن گفت: دشمنان حتی قوانین و سازمان‌ها را در عربستان و امارات هدف گرفته اند تا فساد و تباهی را در جمع جوانان گسترش دهند.

وی افزود: نظام‌های مزدور برای گمراه کردن امت در عرصه تعیین دوست و دشمن واقعی تلاش می‌کنند. این نظام‌ها می‌خواهند صهیونیسم را به گونه‌ای جلوه دهند که امت باید رهبری آن را بپذیرد و با کسانی که با صهیونیست‌ها مخالفت می‌کنند، دشمنی کند.

دبیرکل جنبش انصارالله یمن گفت: جریان نفاق قصد دارد دشمن اصلی امت را کسی جلوه دهد که اسرائیل آن را دشمن می‌داند و این انحراف بسیار خطرناکی است.

وی افزود: تکفیری‌ها بیشترین نفرت را از امام علی (ع) دارند چرا که آن‌ها ابزار‌ها و دست نشانده‌های دشمن برای نابودی امت هستند. تکفیری‌ها در همان مسیری حرکت می‌کنند که در راستای خدمت به صهیونیست‌ها قرار دارد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.