استماع گزارش وزارت اطلاعات درباره دستگیری یک تیم تروریستی وابسته به رژیم صهیونیستی/ تقدیر اعضای کمیسیون امنیت مجلس از اشراف نیروهای اطلاعاتی کشور

0 1

ابوالفضل عموئی در گفت وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت در توضیح نشست امروز (یکشنبه ٩ مرداد ماه )کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، گفت: لایحه «معاهده انتقال محکومان بین جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی بلژیک» که برای بررسی به کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی به عنوان کمیسیون فرعی ارجاع شده بود، مورد بررسی قرار گرفت و در کمیسیون تصویب شد.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: این لایحه در تیرماه در هیأت وزیران تصویب شده و جهت تصویب به مجلس ارسال شده است و کمیسیون قضایی به عنوان کمیسیون اصلی و کمیسیون امنیت به عنوان کمیسیون فرعی آن را پیش از رسیدگی در صحن علنی بررسی می کنند که نتیجه بررسی در کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مثبت بود.

وی یادآور شد: بر اساس این معاهده جمهوری اسلامی ایران و پادشاهی بلژیک در رابطه با انتقال محکومان با یکدیگر همکاری می کنند.

عموﯨی در ادامه گفت: در جلسه امروز همچنین جناب آقای عنایتی، مدیرکل خلیج فارس وزارت امور خارجه در گزارشی به تشریح تحولات سیاسی در کشورهای حوزه فعالیت اش، از جمله ابعاد سفر بایدن به منطقه و همچنین تحولات عراق پرداخت و اعضای کمیسیون هم به درباره تحولات منطقه اظهارنظر کردند. براساس ارزیابی ها سفر بایدن به منطقه، موفقیتی برای ایالات متحده به همراه نداشته است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم، اظهار کرد: آقای شهریار حیدری رئیس کمیته مرز کمیسیون هم گزارشی از بازدید هیات کمیته مرز به استان سیستان و بلوچستان و مرزهای جنوب شرق کشور ارائه کرد. در کمیسیون مقرر شد که موضوع تقویت حفاظت از مرزهای جنوب شرق کشور در مناطقی که خلا وجود دارد پیگیری شود.

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی، افزود: در ادامه جلسه امروز، نمایندگان وزارت اطلاعات، گزارش دقیقی از دستگیری یک تیم تروریستی وابسته به رژیم صهیونیستی که با هدف در ادامه جلسه امروز، نمایندگان وزارت اطلاعات، گزارش دقیقی از دستگیری یک تیم تروریستی وابسته به رژیم صهیونیستی که با هدف ضربه به یک مرکز صنایع حساس دفاعی کشور وارد ایران شده بودند، ارائه کردند.

وی تصریح کرد: اشراف نیروهای اطلاعاتی کشورمان بر سرویس های دشمن در داخل و خارج از ایران در این پرونده، مورد تقدیر اعضای کمیسیون امنیت ملی قرار گرفت./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.