هشدار انصارالله یمن به ریاض: محاصره را پایان ندهید، آتش بس تمدید نمی‌شود/ ورود هیئتی عمانی به صنعاء

0 17

هشدار انصارالله یمن به ریاض: محاصره را پایان ندهید، آتش بس تمدید نمی‌شود/ ورود هیئتی عمانی به صنعاء

یکی از اعضای انصارالله یمن از احتمال عدم تمدید آتش بس به دلیل کارشکنی‌های ریاض خبر داد.

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری تسنیم، دولت نجات ملی و انصارالله یمن طی روزهای گذشته درباره عدم پایبندی ائتلاف سعودی به تعهدات خود در آتش بس هشدار داده و گفته است که این کارشکنی‌ها می‌تواند بر این آتش بس تأثیر داشته باشد.

«یوسف الفیشی» عضو دفتر سیاسی جنبش انصارالله یمن که بخشی از دولت نجات ملی است، امروز یکشنبه در توییتی نوشت: « در صورتی که محاصره یمن در سطح هوایی، زمینی و دریایی به طور کامل لغو نشود، آتش بس تمدید نخواهد شد.»

ورود هیئتی عمانی به شهر صنعاء

از سوی دیگر، «محمد عبدالسلام»، رئیس هیئت مذاکره کننده دولت نجات ملی یمن و سخنگوی انصارالله از ورود خود به همراه هیئتی عمانی به فرودگاه شهر صنعاء، پایتخت یمن خبر داد.

او نوشت که هدف از حضور در صنعاء بررسی و مشورت در مورد تداوم آتش بس در یمن و همچنین پیشنهادهای سازمان ملل در مسائل انسانی و اقتصادی است.

دولت نجات ملی یمن و دولت مستعفی و ائتلاف متجاوز به این کشور ۱۳ فروردین سال جاری بر سر آتش بس دو ماهه قابل تمدید به توافق رسیدند. منوط به اینکه بنادر و فرودگاه‌ها بازگشایی شده و محاصره علیه یمن کاهش یابد و در مقابل حملات و عملیات نظامی متوقف شد.

این آتش بس یک بار تمدید شده و برای تمدید مجدد نیاز به توافق طرفین است. با این حال، کارشکنی‌های سعودی‌ها و نیروهای وابسته به آن در عدم اجرای مفاد توافق دولت صنعاء را بر آن داشته تا درباره عدم تمدید آن در صورت تداوم کارشکنی ‌ها هشدار دهد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.