پیام تبریک صالحی در پی صعود افتخارآمیز ورزشکار مبارکه ای به یکی از سخت ترین قله های جهان

0 8

به گزارش خبرنگار خبرگزاری خانه ملت؛ پروین صالحی مبارکه، نماینده مردم مبارکه و عضو کمیسیون بهداشت و درمان مجلس در پیامی صعود ایمان احمدپور به قله K2 را تبریک گفت.

متن این پیام به شرح ذیل است:

صعود افتخارآمیز، مقتدرانه و دلنشین آقای ایمان احمدپور، کوهنورد مبارکه ای به قله کِی۲ (K2 ) موجب شادمانی و مسرت مردم ایران و به خصوص شهرستان مبارکه شد.

امروز برگ دیگری بر کتاب پرافتخار جامعه ورزش ایران افزوده شد و پهلوانی از ورزشکاران مبارکه ای توانسته است یک تنه بر یکی از سخت ترین قله های جهان غلبه کند و پرچم زیبای کشورمان رابر فراز آن به اهتزاز در بیاورد.

بار دیگر با عرض تبریکات صمیمانه کسب این افتخار را به ایشان و جامعه ورزش تبریک عرض می نمایم و از درگاه خداوند متعال برای این عزیزان سلامتی و موفقیت در سطوح بالاتر را مسئلت دارم.

لازم به ذکر است که ایمان احمدپور، کوهنورد و مدرس فدراسیون کوهنوردی موفق شده قله خشن k2 را بدون کمک افراد محلی ( شِرپا) و کپسول اکسیژن صعود کند در حالی که کِی۲ (k2)، دومین قله‌ بلند روی زمین و سعود به آن بسیار سخت تر از اورست است.

و این قله با ارتفاع ۸۶۱۱ متر از سطح دریا، در منطقهٔ قره‌قروم در رشته‌کوه‌های هیمالیا و در شمال شرقی پاکستان قرار گرفته و دارای فنی‌ترین و سخت‌ترین مسیر صعود در جهان است و کی۲ به عنوان کشنده‌ترین و پرتلفات‌ترین قله در بین کوهنوردان مشهور است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.