ابتکار عمل در برجام با ایران است/ کاخ سفید بجای کارشکنی، اقدام عملی انجام دهد

0 13

محمدصالح جوکار در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در واکنش به ادعای کاخ سفید مبنی بر اینکه مذاکرات برای برجام جدید تقریبا کامل شده اما مسئولیت اینکه بخواهند توافق را بپذیرند یا نه، با ایران است، گفت: تهران بارها اعلام کرده آمادگی انجام مذاکره برای احیای برنامه جامع اقدام مشترک را دارد اما نوع دیدگاه کاخ سفید به این روند قابل قبول نیست.

نماینده مردم یزد، اشکذر، بخش ندوشن و دهستان سورک در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: در واقع ایالات متحده در مقابل رسانه ها ژست می گیرد که اهل مذاکره با ایران است اما در واقعیت اقدامات ضدایرانی و ضدبرجامی انجام می دهد.

وی با اشاره به اینکه کارشکنی‌های کاخ سفید طی برگزاری مذاکرات برجامی در وین مشهود است، ادامه داد: بنابراین برداشته شدن تحریم‌ها و تضمین آینده برای پایدار شدن توافقات امری مهم محسوب می شود و مقامات کاخ سفید باید برای تحقق آنها تلاش کنند.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه آمریکایی ها زیر بار موارد یاد شده نمی روند زیرا احتمال می دهند دولت های آتی این کشور اصل مفاد برجام را نپذیرند، افزود: بر این اساس اگر اعتمادسازی رخ ندهد، قطعا ایران نمی تواند از مفاد برجام بهره مند شود و احیای برنامه جامع اقدام مشترک نیز رخ نخواهد داد.

رئیس کمیسیون امور داخلی کشور و شوراها در مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: بدون شک باید اذعان کرد موضع گیری کاخ سفید نسبت به برجام مصداق ضرب المثل “دست پیش را گرفته که پس نیفته” است زیرا ایران بارها پیشنهادات خود را به غربی ها ارائه داد و از خود ابتکار عمل نشان داده است./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.