حرم امام حسین (ع) آماده حضور «طویریج» بزرگ‌ترین دسته عزاداری عاشورا شد

0 5

حرم امام حسین (ع) آماده حضور «طویریج» بزرگ‌ترین دسته عزاداری عاشورا شد

به گزارش خبرنگار حج و زیارت خبرگزاری فارس، در آستانه عاشورای حسینی، خادمان حرم سیدالشهدا علیه‌السلام فضا را برای برپایی دسته عزاداری طویریج آماده کردند.

آماده‌سازی حرم حسینی برای عزاداری روز عاشورا

بر همین اساس، کیسه‌های خاک در برخی از ورودی‌های حرم قرار گرفت و ماشین‌های سنگین خاک‌های موجود را روی کفپوش‌های قرمز پهن شده در حرم ریختند تا بخشی از حرم برای عزاداری روز عاشورا و حضور بزرگ‌ترین دسته عزاداری سیدالشهدا علیه‌السلام در این روز که به دسته طویریج معروف است، آماده شود.

دسته عزاداری طویریج از صبح عاشورا از اطراف کربلا حرکت کرده و نماز ظهر و عصر را در حوالی ۱۵ تا ۲۰ کیلومتری کربلا اقامه کرده و هروله‌کنان به سوی حرم ازباب مشرف می‌شوند.

این دسته عزاداری پس از ورود به کربلا ابتدا به خیمه‌گاه حسینی رفته و پس از آن با نوای «یا لثارات حسین» و «یا حسین» از ورودی‌های نزدیک همچون باب القبله حرم حسینی وارد حرم اباعبدالله علیه‌السلام شده و در ادامه به سوی حرم حضرت عباس علیه‌السلام حرکت می‌کنند.

همچنین با توجه به اینکه در سحرگاه عاشورا نیز مراسم عزاداری امام حسین علیه‌السلام برپاست، قسمتی از حرم‌های مطهر با پلاستیک پوشانده شد. در ادامه فیلمی از آماده‌سازی حرم حسینی برای عزاداری طویریج در روز عاشورا را مشاهده می‌کنید:

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.