مهدی رسولی این محرم هم در کوچه‌ها روضه می‌خواند +فیلم

0 2

مهدی رسولی این محرم هم در کوچه‌ها روضه می‌خواند +فیلم

به گزارش خبرنگار حوزه مسجد و هیأت خبرگزاری فارس، پویش «کوچه به کوچه عشق تو را جار می‌زنیم» یا «هر کوچه یک حسینیه» امسال هم توسط مهدی رسولی مداح اهل بیت(ع) در خیابان‌های زنجان برگزار می‌شود. این پویش در دوسال کرونایی و ابتدا سید امیر حسینی مداح کرجی آغاز شد.

این پویش توسط سیدامیر حسینی در کرج با هدف جار زدن عشق حسین در کوچه‌ها راه‌اندازی شد. او از مداحان سرشناس برای این امر دعوت کرد که در پی آن، مهدی رسولی، سیدرضا نریمانی، محمدحسین پویانفر، میثم مطیعی، مهدی سلحشور، امیر کرمانشاهی، حسین هوشیار و … در طول دهه به کوچه‌های شهر خود رفتند و در فضایی ساده و بی‌آلایش به عزاداری و روضه‌خوانی پرداختند. این مجالس، عمدتاً در جوار منزل خانواده‌های شهدا برپا شد و مزین به نام این ایثارگران انقلاب اسلامی شد.

مهدی رسولی مداح اهل بیت(ع) امسال هم در کوچه‌های زنجان این پویش را دنبال کرده است و در روز نخست مقابل منزل شهید محسن محمدی از رزمندگان تیپ انصارالمهدی استان زنجان به روضه‌خوانی پرداخت. سروان محمدی متولد سال ۱۳۷۰ و از جوانان فعال و هیأتی زنجان بود که در جبهه‌های جنگ نرم، اردوهای جهادی و دفاع از حرم فعالیت چشمگیری داشت. شهید محمدی علاوه بر آنکه از جهادگران شناخته شده زنجان بود، به عنوان مدافع حرم نیز مدتی در سوریه حضور یافته بود. او در رزمایش آمادگی سالانه به شهادت رسید.

رسولی بنا دارد در طول دهه محرم با حضور در مقابل منازل شهدا به روضه‌خوانی بپردازد.

فیلمی از روضه‌خوانی رسولی در روز نخست پویش هرکوچه یک حسینیه را اینجا مشاهده کنید:

انتهای پیام/

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.