اعطای ۴۸۰میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ به طرح‌های تولیدی استان اردبیل

0 1

اعطای ۴۸۰میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ به طرح‌های تولیدی استان اردبیل

به گزارش خبرگزاری فارس از اردبیل، سیدحامد عاملی پیش‌ازظهر امروز در نشست بررسی روند جذب تسهیلات تبصره ۱۸ از سوی دستگاه‌های اجرایی استان اردبیل اظهار کرد: تاکنون در زمینه‌های گردشگری، خدماتی، صنعتی، کشاورزی، صنایع تبدیلی، ورزشی، علوم پزشکی و مسکن، حدود ۴۸۰میلیارد تومان تسهیلات تبصره ۱۸ برای ۷۳۸ طرح در قالب تسهیلات سرمایه‌ای و سرمایه در گردش توسط بانک‌های عامل پرداخت شده است.

وی افزود: با توجه به این‌که فرصت جذب تسهیلات تبصره ۱۸ تا پایان مردادماه است، دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها از هرگونه فرصت‌سوزی در این خصوص پرهیز کرده و واحدهای واجد شرایط را با متقاضیانی که برای دریافت تسهیلات مراجعه نکرده‌اند، جایگزین کنند.

دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها پیگیر جدی جذب تسهیلات تبصره ۱۸ باشند

استاندار اردبیل اظهار کرد: مبالغ ابلاغی به استان اردبیل جهت جذب از محل این تسهیلات، فرصت مغتنمی برای طرح‌های مهم اقتصادی و تولیدی استان بوده و باید دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها کل مبلغ ابلاغی را تا پایان مرداد‌ماه تعیین تکلیف کنند.

عاملی تصریح کرد: با توجه به این‌که این تسهیلات ابلاغی، حق مردم استان اردبیل بوده و واحدهای تولیدی استان به این تسهیلات نیاز دارند، پیگیری جدی مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌ها در این خصوص ضروری است.

گفتنی است؛ در این نشست، مدیران دستگاه‌های اجرایی و بانک‌های استان اردبیل گزارش اقدامات خود را در خصوص پرداخت تسهیلات از محل بند الف تبصره ۱۸ ارائه کردند.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.