بسکتبالیست خراسان‌جنوبی در راه جهانی شدن/ دانشجوی بیرجندی به نشان طلای شطرنج کشور رسید

0 3
بسکتبالیست خراسان‌جنوبی در راه جهانی شدن/ دانشجوی بیرجندی به نشان طلای شطرنج کشور رسید

به گزارش خبرگزاری فارس از بیرجند، ورزشکاران خراسان جنوبی با درخشش در رشته های مختلف خبرهای خوبی را به جامعه ورزش و مردم رساندند که مهمترین این اخبار را در ادامه می خوانیم.

جوان خوش قامت بسکتبالیست خراسان‌جنوبی در اردو تدارکاتی تیم ملی جوانان ایران اعزامی به کشور ترکیه هنرنمایی می‌کند.

 پوریا ایوبی در سومین مرحله از اردوهای آماده سازی تیم ملی بسکتبال جوانان ۲۰۲۲ ایران در آکادمی ملی المپیک تست آمادگی جسمانی داد و امیدوار به قرار گرفتن در لیست مسافران اعزامی به مسابقات قهرمانی آسیا شد.

اردوهای اماده‌سازی تیم ملی بسکتبال جوانان ۲۰۲۲ ایران پس از برپایی سه دوره استعدادیابی با حضور ۱۱۰ بسکتبالیست مدعی پوشیدن پیراهن تیم ملی بسکتبال جوانان از اواخر اردیبهشت ماه و به میزبانی تهران انجام شد.

۳۲ ورزشکار برتر این اردوهای استعدادیابی برای حضور در نخستین اردوی آماده سازی جهت حضور در مسابقات قهرمانی آسیا دعوت شدند و پس از پایان ارد‌و ۲۲ ورزشکار جواز حضور در سومین اردوی آماده سازی این تیم را کسب کردند.

 مسابقات قهرمانی بسکتبال جوانان آسیا از ۳۰ مرداد تا ششم شهریورماه امسال به میزبانی جمهوری اسلامی ایران در تهران برگزار می‌شود و ۱۵ مردادماه جاری نیز اعضای تیم ملی به منظور آمادگی و انجام چند بازی تدارکاتی به اردوی برون‌ مرزی ترکیه می‌رود.

گفتنی است، تیم ملی بسکتبال جوانان ایران پیش از این سه بار در مسابقات قهرمانی آسیا موفق به کسب عنوان قهرمانی شده است و در صورت موفقیت در رقابت‌های پیش رو علاوه بر کسب چهارمین قهرمانی در این مسابقات، برای ششمین بار موفق به حضور در مسابقات بسکتبال جوانان جهان (زیر ۱۹ سال) خواهد شد.

ذابحی بر سکوی قهرمانی مسابقات شطرنج کشور

در دومین دوره مسابقات شطرنج کشوری رپید ریتد آزاد جام سرزمین ایزد بجستان ورزشکار خراسان‌جنوبی خوش درخشید.

مرضیه ذابحی دانشجوی دانشگاه بیرجند با کسب نشان طلای این ماراتن ملی بر سکوی نخست رقابت‌ها ایستاد.

در این دوره از مسابقات ۱۰۶ شطرنج‌باز برتر از کشور افغانستان و ۲۰ شهرستان از استان‌های خراسان رضوی، شمالی و جنوبی، اصفهان و سمنان به روش سوئیسی در ۹ دور در شهرستان بجستان به رقابت پرداختند.

 سکونشینی کاراته‌کای‌ خراسان‌جنوبی

در مسابقات‌ قهرمانی کاراته‌ پسران زیر ۲۱ سال کشور انتخابی تیم ملی ورزشکار خراسان‌جنوبی مدال خوش رنگی را به ارمغان آورد.

در رشته کومیته وزن منفی ۵۵ کیلوگرم این رویداد ورزش ملی رده.های سنی پایه کشور مسلم غلامعلی زاده از خراسان جنوبی با گردن‌آویز برنز در جایگاه سوم رقابت‌ها قرار گرفت، محمد گودرزیان از  لرستان و محمدرضا سواری اصفهان رتبه‌های اول و دوم را کسب کردند.

مسابقات‌ قهرمانی کاراته‌ پسران زیر ۲۱ سال کشور انتخابی تیم ملی به میزبانی استان گلستان در سالن ورزشی دانشگاه آزاد اسلامی واحد گنبد کاووس برگزار شد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.