رزمایش نظامی چین آغاز شد+فیلم

0 8

رزمایش نظامی چین آغاز شد+فیلم

به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، ارتش آزاد خلق چین (PLA) در آستانه برخی گمانه‌زنی‌ها در خصوص سفر «نانسی پلوسی» رئیس‌ مجلس نمایندگان آمریکا به تایوان، رزمایش نظامی خود را امروز (سه شنبه) در دریای چین جنوبی آغاز کرد.

خبرگزاری روسی اسپوتنیک گزارش کرد، اداره ایمنی دریایی چین اعلام کرد که رزمایش نظامی در منطقه دریای چین جنوبی برگزار می‌شود و مختصات آن در وب‌سایت این سازمان قرار می‌گیرد. این رزمایش از امروز (دوم آگوست، ۱۱ مرداد ماه) آغاز می‌شود و تا ۶ آگوست (۱۵ مرداد ماه) به وقت محلی ادامه دارد و ورود تمامی کشتی‌ها به این منطقه در بازه زمانی مذکور ممنوع است.

طبق این گزارش، جزئیات درباره نوع نظامیانی که در این رزمایش ها شرکت می‌کنند و نوع رزمایش‌ها منتشر نشده است. این رزمایش‌ها در میان افزایش تنش‌ها در خصوص سفر احتمالی هیأت کنگره آمریکا به ریاست پلوسی به تایوان در جریان تور آسیایی برگزار می‌شود.

مقام‌های چین در خصوص هرگونه ورود مقام‌های آمریکایی به تایوان هشدار داده‌اند و گفته‌اند که سفر رئیس مجلس نمایندگان آمریکا می‌تواند عواقب جدی به همراه داشته باشد اما با این حال رسانه‌ها گزارش کرده‌اند که پلوسی امروز عصر وارد تایوان می‌شود و امشب را در هتل‌های آن جا خواهد گذراند.

از طرف دیگر، شبکه روسی «راشاتودی» گزارش کرد، ارتش آزادیبخش خلق چین رزمایش‌هایی را در آب‌های استان شرقی «فوجیان» چین، در امتداد تنگه تایوان برگزار کرده است.

در همین راستا، برخی رسانه‌ها گزارش کردند که تایوان نیز قصد دارد رزمایشی را در تقابل با چین برگزار کند و علی‌رغم هشدارهای پی در پی چین، وزارت دفاع تایوان امروز (سه‌شنبه) در بیانیه‌ای خطاب به چین اعلام کرد: «تایوان برای دفاع از خود در مقابل تهدیدات چین مصمم است».

طبق این گزارش، این رزمایش‌ها در بحبوحه افزایش تنش‌ها بین تایوان، چین و ایالات متحده آمریکا برگزار شده است

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.