سید حسن نصرالله: آمریکا و اسرائیل، بزرگترین مظهر شیطان هستند

0 13

سید حسن نصرالله: آمریکا و اسرائیل، بزرگترین مظهر شیطان هستند

به گزارش گروه بین الملل خبرگزاری فارس، سید حسن نصرالله دبیر کل حزب الله لبنان شامگاه امروز سه‌شنبه در پنجمین شب از ماه محرم الحرام در یک محفل عاشورایی تأکید کرد که تحریم اقتصادی یک جنگ است و صبر کردن در برابر آن، جهاد به شمار می‌رود.

شبکه خبری المنار به نقل از نصرالله گزارش داد، مقابله با تحریم هم یک مقابله جهادی است و دشمن نیز، جنگ متنوعی علیه مقاومت در پیش رفته است و به همین دلیل باید با راههای مختلف با آن مقابله کرد.

وی با بیان اینکه جنگ ۳۳ روزه، دشوارترین جنگی بود که حزب الله وارد آن شد، تصریح کرد: این جنگ در شرایط اختلافات داخلی صورت گرفت، ولی ما به خداوند پناه بردیم و او نیز ما را به پیروزی رساند؛ زیرا نیت صادقانه ما را مشاهده کرد.

دبیر کل حزب الله با اشاره به اینکه این جنبش از چهل سال پیش تا کنون به امام حسین (ع) و جدش حضرت رسول (ص) اقتدا می‌کند، خاطر نشان کرد: این چنین است که جنبش ما، یک جنبش جهادی است. تا زمانی هم که طرح آمریکا و اسرائیل وجود داشته باشد، ما در سطوح نظامی، امنیتی، فرهنگی و اجتماعی با آن مقابله می‌کنیم.

آمریکا و اسرائیل شیطان مجسم هستند

نصرالله با تأکید بر اینکه جهاد حزب الله فقط مبارزه نظامی نیست، افزود: جهاد ما، دعوت به مقاومت فراگیر است. امروز و در زمان کنونی، آمریکا و اسرائیل شیطان مجسم هستند. این جنگ هم ادامه دارد.

وی با بیان اینکه باید در این جنگ ایستادگی کنند و آن را جهاد در راه خدا می‌داند، ادامه داد: «دشمن بر روی تسلیم شدن و فروپاشی حساب باز کرده است. البته پاسخ مردم در زمان انتخابات بسیار دندان شکن بود و نتایج هم دشمن را ناامید کرد؛ به ویژه اینکه بعد از گذشت سه سال از محاصره اقتصادی صورت گرفت.

دبیر کل حزب الله ضمن انتقاد از وعده‌های توخالی سفیر آمریکا مبنی بر انتقال گاز از مصر و انتقال برق از اردن، گفت: یک سال گذشت، ولی هیچ اتفاقی رخ نداد. در پایان هم، بوقهای رسانه‌ای علیه مقاومت، دست به تبلیغ زدند و آن را مسئول [بحران لبنان] معرفی کردند.

نصرالله در پایان و درباره بحران سوخت در لبنان هم تأکید کرد: در موضوع سوخت هم دل ما به حال مردم لبنان می‌سوزد. به همین دلیل پیشنهاد قبلی ایران برای فروش فرآورده‌های نفتی با لیره لبنان را مطرح، و آن را به مسئولان لبنانی ارائه کردیم، ولی وتوی آمریکا مانع از انجام این کار شد.

در همین ارتباط، دبیرکل حزب الله لبنان در سخنانی در سومین شب ماه محرم الحرام در محفل عاشورایی که در ضاحیه جنوبی بیروت برگزار شد، تاکید کرد، ما نه طرف مذاکرات با رژیم صهیونیستی در رابطه با ترسیم خطوط دریایی هستیم و نه هیچ کسی را مکلف کردیم که به نیابت از ما مذاکره کند.

وی در ادامه با حمایت از دولت لبنان در این مذاکرات تاکید کرد، مذاکره بر سر تعیین مرزهای دریایی بر عهده دولت لبنان است و ما هر اقدامی که دولت انجام دهد را وتو نخواهیم کرد.

دبیرکل حزب الله با بیان اینکه مذاکرات تعیین مرزهای دریایی نحوه اقدام و عمل ما را در آینده مشخص خواهد کرد افزود، «برخورد و رفتار مقاومت با رژیم صهیونیستی در آینده، به نتایج مذاکرات غیر مستقیم بیروت و تل‌آویو دارد».

وی با اشاره به ورود غیرقانونی کشتی اسرائیلی به منطقه گازی کاریش برای استخراج گاز گفت: مقاومت لبنان گزینه های پیش روی خود را برای مواجه با آن مورد بررسی قرار داده است، ۵۰ درصد ممکن است با مذاکره حل و فصل شود و ۵۰ درصد احتمال جنگ وجود دارد.

دبیرکل حزب الله پیش از این با اشاره به اختلاف‌های لبنان و رژیم صهیونیستی بر سر میدان نفتی کاریش گفته بود،  «مقاومت لبنان مانع استخراج نفت توسط اسرائیل خواهد شد، حتی اگر منجر به جنگ شود».

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.