شاهد اقدامات جهادی کم‌سابقه دستگاه‌ها در خدمت‌رسانی به سیل‌زده‌ها هستیم

0 10
شاهد اقدامات جهادی کم‌سابقه دستگاه‌ها در خدمت‌رسانی به سیل‌زده‌ها هستیم

محمد صالح جوکار رئیس کمیسیون شوراهای مجلس و نماینده یزد در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری فارس، با اشاره به سیل‌های اخیر در استان‌های مختلف گفت: ما در استان یزد شاهد ۷۰۵ میلیمتر بارندگی در عرض دو ساعت و نیم بودیم که این مسئله باعث شد سیلاب زیادی در مناطق مختلف یزد جاری شود.

وی افزود: ‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌با وجود سیل فراوان در استان یزد و استان‌های دیگر ما شاهد امدادرسانی خوبی به مردم بودیم و هماهنگی و هم‌افزایی دستگاه‌های مختلف در خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان محسوس و مشهود بود.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس اظهار داشت: ما در این روزها شاهد هستیم که شخص وزیر کشور با وجود حجم بالای کار خود در مناطق سیل‌زده حاضر می‌شود و از نزدیک امور را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ رصد می‌کند.

جوکار خاطرنشان کرد: در جلسه ستاد بحران استان یزد بنا شد تا دستگاه‌هایی که برای خدمات‌رسانی به سیل‌زدگان لازم است و در استان یزد موجود نیست،‌ از استان‌های دیگر به یزد منتقل شود که از جمله آن می‌توان به پمپ تخلیه آب از استان‌های دیگر به یزد اشاره کرد.

رئیس کمیسیون شوراهای مجلس اظهار داشت: همچنین بناست تا تجهیزات مهندسی ارتش برای بازسازی و بازگشایی راه‌های روستایی و ترمیم سدهای خاکی و اقداماتی از این دست به استان یزد منتقل شود.

نماینده مردم یزد در مجلس خاطرنشان کرد: ما در قانون مدیریت بحران و در ماه ۱۶ این قانون بحث اقدامات پیشگیرانه را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ داریم که متاسفانه در بودجه سالانه اعتبارات کافی برای این موضوع در نظر گرفته نمی‌شود. چه بسا اگر ما اعتبارات لازم را‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ برای اقدامات پیشگیرانه در مواجهه با سیل و دیگر مسائل در نظر بگیریم، شاهد کاهش چشمگیر خسارات خواهیم بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.