وضعیت مناطق زلزله زده بندر لنگه در جلسه کمیسیون عمران بررسی شد

0 13

احمد جباری  در گفت و گو با  خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، درباره جلسه پیگیری وضعیت مناطق زلزله زده سایه خوش از بخش مهران شهرستان بندر لنگه استان هرمزگان، گفت: این جلسه با حضور اعضای کمیسیون عمران مجلس، علیرضا احمدی قائم مقام وزیر کشور،  مجید جودی به عنوان سرپرست معاونت بازسازی و مسکن روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی و معاون امور دهیاری‌های سازمان شهرداری‌ها و دهیاری‌های کشور  و جعفری نماینده ستاد بحران کشور و همچنین رئیس شورای اسلامی روستای سایه خوش بندر لنگه در کیمسیون عمران مجلس برگزار شد.

نشست کمیته هلال احمر کمیسیون عمران مجلس

نماینده مردم بندرلنگه، بستک و پارسیان در مجلس اظهار کرد: در این جلسه مقرر شد،  وزیر کشور سریعاً نسبت به تایید و امضا مصوبه زلزله برای ارسال به سازمان مدیریت جهت تامین منابع اقدام کنند همچنین بنیاد مسکن انقلاب اسلامی برای خانواده‌هایی که در یک خانه زندگی می‌کردند و دارای انشعاب برق مستقل نبوده اند، تدابیری بیاندیشد تا به عنوان منازل تخریبی محسوب شوند. همچنین ستاد مدیریت بحران نسبت به پرداخت ۳۰ میلیارد تومان برای تقویت زیرساخت روستای سایه خوش اقدام کند.

عضو هیات رئیسه کمیسیون عمران مجلس شورای اسلامی  اظهار کرد: از طرفی مقرر شد، سازمان دهیاری‌ها نیز نسبت به واریز منابع کامل خرید یک دستگاه حمل زباله برای روستای سایه خوش اقدام کرده و مبلغ ۱۰۰ میلیون تومان علی الحساب برای کمک به دهیاری سایه خوش پرداخت کند. همچنین مقرر شد در خصوص ساخت و سازها به گونه‌ای عمل شود که ضمن حفظ حریم ۶۰ متر از ساحل دریا، سایر زمین ها محفوظ بماند تا ساکنین در زمین‌های خودشان در آینده ساخت و ساز کنند و اگر از تمکن مالی مناسبی هم برخوردار هستند، از هم اکنون اقدام به ساخت خانه کنند./

 پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.