مسائل واحدهای تولیدی بررسی شد/تولیدکننده می گوید برای تغییر وزن محصولات هم باید مجوز بگیرد

0 9

سیدشمس الدین حسینی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت رئیس کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید و نظارت بر اجرای اصل ۴۴ قانون اساسی مجلس در تشریح نظارت میدانی کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید، گفت: یکی از وظایف اصلی نمایندگان مجلس، نظارت است و در دیدارهایی که نمایندگان مجلس با مقام معظم رهبری داشتند، ایشان بر حضور و نظارت میدانی صحه گذاشتند، به همین دلیل ما موضوع نظارت میدانی را تقویت کردیم.

نماینده مردم تنکابن، رامسر و عباس آباد در مجلس شورای اسلامی افزود: در نظارت‌های میدانی تلاش می‌کنیم که ضمن نظارت بر نحوه اجرای قوانین مربوط به کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید مانند بهبود محیط کسب و کار، تبصره ۱۸ قانون بودجه درباره تولید و اشتغال در استان‌های مختلف و بازدید از فعالیت‌ واحدهای تولیدی، دیدارهایی نیز با فعالان اقتصادی داشته باشیم.

وی در تشریح نظارت میدانی از استان اصفهان به بازدید از «هسا» هواپیماسازی ایران اشاره کرد و ادامه داد: حُسن این شرکت، ارتباط با تعداد قابل توجهی شرکت دانش بنیان بود؛ این شرکت مسائل و مشکلاتی داشت که مقرر شد در کمیسیون ویژه جهش و رونق تولید پیگیری شود.

حسینی با بیان اینکه در این نظارت میدانی از گروه صنعتی انتخاب بازدید به عمل آمد، اضافه کرد: این گروه صنعتی ظرفیت‌های مناسبی داشت و عمق ساخت داخل در برخی بخش‌ها مناسب بود اما در برخی بخش‌های دیگر عمق داخلی سازی باید افزایش یابد.

عضو کمیسیون برنامه، بودجه و محاسبات مجلس تصریح کرد: بنگاه‌های کوچک و متوسط دانش بنیان در حوزه‌هایی مانند قالب‌سازی و قطعه‌سازی رشد کردند و ظرفیت‌های مناسبی دارند که مقرر شد مشکلات آن‌ها که بیشتر در حوزه نظام بانکی، تسهیلات، مالیات و تامین اجتماعی بود در کمیسیون، بررسی شود.

وی با بیان اینکه استان اصفهان یکی از قطب‌های صنعت سنگ است به بازدید از کارخانه‌های فرآوری سنگ اشاره کرد و افزود: ماشین‌سازی در این حوزه توسعه یافته و در شهرک‌های فرآوری سنگ، ماشین‌سازها نیز فعالیت می‌کردند. باید توجه داشت که بین سیاست‌های صنعتی و تجاری مانند تعرفه ماشین آلات و تعرفه قطعات ماشین آلات تعادل وجود داشته باشد.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با بیان اینکه در شورای گفتگو دولت و بخش خصوصی استان مسائل بنگاه‌ها شنیده شد، تصریح کرد: موضوعات سختی و صعوبت مجوزها یکی از مشکلات بود به طور مثال به گفته آن‌ها اگر تولیدکننده‌ای تصمیم بگیرد که به جای تولید محصول غذایی ۵۰۰ گرمی آن را در بسته‌های ۸۰ گرمی تولید کند، باید مجدد مجوز دریافت کند که مقرر است به این موضوعات رسیدگی شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.