نقش آفرینی ایران در سازمان همکاری‌های شانگهای موجب هراس غرب شده است

0 3

جلیل رحیمی جهان آبادی در گفت‌وگو با خبرنگار خبرگزاری خانه ملت، در رابطه با اهمیت امضاء یادداشت تعهدات ایران در نشست آتی شانگهای، گفت: پیمان یاد شده ظرفیت های اقتصادی و سیاسی خوبی را برای کشورمان رقم خواهد زد لذا پیشبرد امور نقش آفرینی در شانگهای دارای اهمیت ویژه ای است.

نماینده مردم تربت‌جام و تایباد و باخرز و صالح آباد در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه کشورهای روسیه و چین که ایران با آنها روابط استراتژیک و بلندمدتی دارد در این مجموعه عضو هستند که این مهم می تواند مزیت های اقتصادی و امنیتی زیادی برای کشورمان به همراه داشته باشد، اظهار کرد: بر این اساس با برنامه ریزی دقیق می توان حوزه فعالیت های اقتصادی کشورمان در آسیا را گسترش دهیم.

وی ادامه داد: همچنین باید اذعان کرد عضویت ایران در سازمان همکاری های شانگهای و امضاء یادداشت تعهدات کشورمان در آینده ای نزدیک موجب شده غربی ها نگران و هراسان شوند زیرا قدرت چانه زنی ایران در عرصه های مختلف افزایش یافته است.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم افزود: در این میان باید یادآور شد گروه های دوستی پارلمانی کشورهای عضو شانگهای نیز می توانند نقش تسهیل گری را برای توسعه روابط ایفا کنند.

عضو کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: امیدواریم از فرصت هایی که عضویت در این مجموعه برای کشورمان ایجاد می کند بیشترین بهره برده شود تا شاهد شکوفایی اقتصادی باشیم./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.