سفر معاون وزیر جهاد کشاورزی به ایرانشهر به منظور بررسی مشکلات زیست محیطی این منطقه/ زمین‌های آباء و اجدادی مردم این منطقه در کارگروه تداخلات تعیین تکلیف می‌شوند

0 2

عبدالناصر درخشان در گفت وگو با خبرنگار  خبرگزاری خانه ملت، در تشریح نشستی که با عباسعلی نوبخت معاون وزیر جهاد کشاورزی و سرپرست سازمان منابع طبیعی و آبخیزداری کشور داشته است، گفت: در این نشست عمده مشکلات مربوط به محیط زیست جنوب استان سیستان و بلوچستان همچنین تعیین تکلیف زمین‌های آباء و اجدادی حوزه انتخابیه‌ام که طبق آن ماده واحده در حالی ملی اعلام شده‌اند که مردم در حال کشت در آنها هستند نیز مطرح شد.

نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، راسک، بمپور، دلگان، فنوج ، لاشار، بنت، آشار و آهوران در مجلس، ادامه داد: در نهایت قرار بر این شد که کارگروه تداخلات تشکیل شود تا این موضوع را پیگیری کند.

وی تصریح کرد: بارندگی‌های فصلی در مناطق کوهستانی حوزه انتخابیه همچون سرباز، راسک، فنوج، بنت و آهوران از دیگر موضوعاتی بود که در این نشست مورد بررسی قرار گرفت چرا که متاسفانه هیچ روشی برای نگهداری از این آب‌ها پیش‌بینی نشده است به همین دلیل آب حاصل از این بارش‌ها هدر می‌رود.

این نماینده مردم در مجلس یازدهم با اشاره به مباحث مطرح شده پیرامون آبخیزداری و بندهایی که باید برای آن ایجاد شود، یادآور شد: آقای نوبخت قول داد که تا پایان شهریورماه سفری به حوزه انتخابیه داشته باشد تا این معضلات و چالش‌ها را از نزدیک بررسی کرده و برای آنها راه‌حلی پیدا کند. ضمن‌اینکه نگرانی‌هایی که در حوزه حفظ طبیعت و جنگل‌ها وجود دارد را نیز مطرح کرده و تاکید کرد که تمام نمایندگان مجلس و مسئولان مربوطه باید تلاش کنند تا این منابع برای انتقال به نسل‌های آینده حفظ شود./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.