ملاحظاتی پیرامون رعایت سلامت افکار عمومی در شرایط جنگ روانی (قسمت هفتم)

0 208

(میزگرد سیاسی با مشارکت:علی اکبر اشعری،حسین رویوران،محمدحسن زورق،احمدکاظم زاده)

 

حسین رویوران: سفر بایدن رئیس جمهور دموکرات آمریکا به عربستان عکس العمل تندی در  رسانه ها داشته بعضی از روزنامه های آمریکائی حتی نوشتند که  بایدن به  ملاقات قاتلاندو روزنامه نگار رفت قاشقچی که بن سلمان او را تکه تکه کرد و شیرین ابوعاقله که  صهیونیست ها او را برگبار بستند. البته این روزنامه ها اشاره به کشتار مردم یمن نکردند چون این کشتار با تسلیحات آمریکائی صورت می گیردصحبت های پوتین درباره سفر بایدن نیز جالب است . بن سلمان برای سفر ترامپ به ریاض مقامات کشورهای اسلامی  را به ریاض دعوت کرد در حالیکه برای سفر بایدن فقط مقامات شورای همکاری خلیج فارس را  دعوت نمود.در سفرترامپ ۵۴ پادشاه یا امیر و یا رئیس جمهور یا وزیر خارجه کشورهای اسلامی را دعوت کرد در ریاض ۵۴ کل کشورهای اسلامی و ۸۸۰ میلیون دلار خرج آن جشن ورود ترامپ به عربستان بود .

علی اکبر اشعری: منهای هدایایی که داد.

حسین رویوران: بله منهای هدایا، خود هدایا نزدیک به ششصد هفتصد میلیون دلار بوده فقط قیمت یک شمشیر ۲۲۰ میلیون دلار بود که به ترامپ دادند به دلیل جواهرات مرصعی که برآن بوده حالا بگذریم می‌خواهم بگویم که تصور می‌کرد که در سایه ترامپ پادشاه می‌شود خوب این خرج ها را غزل خداحافظی را نخواند الان با این مشکل دارد الان چنان خوش رقصی دارد می‌کند با همۀ مشکلات سفر کرده و رفته به ترکیه، مصر و اردن از همۀ این‌ها دعوت کرده که زمانی که بایدن می‌آید بیائید ریاض یعنی بعد از اسرائیل دیگر نیازی نیست جای برود در منطقه بیاید ریاض همه رؤسای جمهور با وعده و وعید که می‌دهد جمع می کند در این شرایط صحبت های پوتین به نظرم خیلی مهم است اینکه گفت نظام تک قطبی تمام شد و ما وارد مرحله جدیدی شده ایم.

علی اکبر اشعری: جنگ اوکراین هم خیلی حقایق را رو کرد اینکه در واقع حاکمیت اوکراین تحت تاثیر صهیونیست هاست .

حسین رویوران: اصلاً رئیس جمهورش تابعیت اسرائیل را دارد.

علی اکبراشعری: گزارشاتی که درباره تولیدات بیولوژیک آمریکا در آزمایشگاهایش در اوکراین دارد اتفاق می‌افتد نیز بسیار مهم است و اینکه در اختلافات روسیه با اوکراین اسرائیل طرف اوکراین را می گیرد.

حسین رویوران: می‌خواهم بگویم که سخنان پوتین  در  این شرایط  مهم بود و اینکه گفت که  فروش نفتمان در تحریم آمریکا حتی کم نشد و حتی اندکی افزایش پیدا کرد در این صف بندی‌های جهانی چین یک ناو هواپیمابر را به آب انداخت با  سخنرانی‌های آتشین در ارتباط با تایوان در مقابل آمریکا موضع  گرفت. ما در زمانی هستیم که سطح تحولات خیلی گسترده و سریع است وتحولات اساسی در نظام بین‌المللی رخ داده است در انتخابات کلمبیا کسی که صدها شرکت دارد ویک کلان سرمایه‌دار و میلیاردر است رئیس جمهور کلمبیا هم بوده بخش از فرایند قاچاق کوکائین از کلمبیا در دست همین آقا بوده مقامات هیئت حاکمۀ آمریکا هم بسته بود ولی شکست می‌خورد بعد از اینکه چند دوره برسرکار بوده و این خودش یک داستانی است و نشان از ضعف آمریکا دارد گرایش به مخالفت با آمریکا در مردم همۀ کشورهای آمریکای لاتین وجود دارد.  مثل ونزوئلا،نیکاراگوئه،مکزیک،آرژانتین و…..و ره این منظومه کلمبیا هم اضافه شده است .امروز دکترین مونروئه مبنی بر اینکه آمریکا باید بر سراسرقاره آمریکای شمالی و جنوبی مسلط باشد  شکست خورده است . در گزشته  فقط کوبا بود که با ایالات متحده آمریکا مخالف بود امروز سراسر آمریکای لاتی گرایش  به آزادی و مخالفت با آمریکا دارند.

محمدحسن زورق:نقطه آغاز شکست آمریکا از  پیروزی انقلاب اسلامی در ایران بوجود آمد از این رو مبارزه با مبانی و اندیشه ها و اصول انقلاب اسلامی و حکومت بر افکار عمومی ملت ما مخصوصا جوانان ما در دستورکار غرب قرار گرفته است . دراین شرایط مسئله دفاع از افکار عمومی ملت ما در مقابل تهاجمات رسانه هائی که با پول آمریکا و متحدانش اداره می شوند،اهمیت حیاتی یافته  است.

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.