درگیری ترامپ با محافل قدرت در آمریکا

6 194

«دونالد ترامپ» رئیس جمهور سابق آمریکا با سه اتهام مهم در ارتباط با اسناد محرمانه این کشور مواجه شده است.

​ به نوشته خبرگزاری «رویترز»، وزارت دادگستری آمریکا در حال بررسی سه مورد اتهام قانون‌شکنی توسط ترامپ است. این اتهامات، نقض قانون جاسوسی از طریق تصاحب اطلاعات امنیت ملی آمریکا، از بین‌ بردن، مخفی کردن یا دست بردن در اسناد به قصد اخلال در تحقیقات را شامل می‌شوند.

«تاکر کارلسون»، مجری شبکه فاکس نیوز در برنامه خود در این شبکه پیش بینی کرد علیه دونالد ترامپ رئیس جمهور سابق آمریکا بعد از جنجال مربوط به تفتیش چند روز قبل اقامتگاهش در ایالت فلوریدای آمریکا توسط ماموران اف‌بی‌آی برای یافتن اسناد محرمانه کاخ سفید طرح اتهام خواهد شد.

رویترز نوشت، قرار است وزارت دادگستری آمریکا در نشستی با خبرنگاران، به اسناد مهر و موم شده‌ای بپردازد که از طریق آن توانسته حکم دادگاه برای تفتیش عمارت اعیانی ترامپ را دریافت کند.

با این حال این وزارتخانه با انتشار مجوزی که برای تفتیش عمارت موسوم به «مار ئه لاگو» متلق به ترامپ استفاده شده، مخالفت کرده است.

تفتیش عمارت ترامپ جدیدترین گام در تحقیقات درباره اقدام رئیس جمهور سابق آمریکا در زمینه تصاحب غیرقانونی اسناد دولتی بعد از خروج از کاخ سفید است.

ترامپ اعلام کرده وزارت دادگستری آمریکا باید حکمی که بر اساس آن مأموران اف‌بی‌آی اقامتگاهش را مورد تفتیش قرار داده‌اند منتشر کند و این اقدامات را دارای انگیزه سیاسی توصیف کرده است.

این سه اتهام جدید علیه ترامپ در حالی مطرح شده‌اند که رئیس جمهور سابق آمریکا با اتهام متعددی از تحریک هوادارانش برای حمله به کنگره تا فرار مالیاتی و تلاش برای تغییر نتیجه انتخابات ۲۰۲۰ متهم است.

بعقیده ناظران سیاسی درگیری ترامپ با دولت پنهان در آمریکا از زمان بازدید ترامپ از کاخ باکینگهام  و عدم رعایت شئون سیاسی ملکه  انگلیس در این ملاقات آشکار شد. در آن ملاقات ترامپ با غرور فراوان پیشاپیش ملکه قدم می زد و عملا پای خود را  از گلیمش بیرون گذاشت وتوجه نداشت که چنین رفتاری  مورد پسند خیلی از چهره های ذی نفوذ قرار نخواهد داشت و بدین ترتیب آینده سیاسی خود رابخطر خواهد انداخت.

 

پرسشی که باقی می ماند آن است که جنگ بین ترامپ و محافل ذی نفوذ در آمریکا تا کجا ادامه خواهد یافت. نظر شما چیست؟

6 نظرات
 1. حسن می گوید

  در اینکه انگلستان در تمام زوایای حکومت آمریکا حضور دارد شکی نیست

 2. مجتبی می گوید

  با نظر حسن موافقم

 3. هستی می گوید

  به نظر میرسه که ترامپ باید با ریاست جمهوری دوسال دیگه خدا حافظی کنه

 4. ناصر می گوید

  من با نظر هستی مخالفم فکر میکنم جمهوری خواهان بالاخره ترامپ را به ریاست جمهوری آمریکا باز خواهند گرداند

 5. سمیرا می گوید

  بخشی از مردم آمریکا واقعا طرفدار ترامپ هستند و از او حمایت می کنند

 6. هوشنگ می گوید

  ترامپ راستگو ترین رئیس جمهور آمریکا بود

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.