نماینده مردم ایرانشهردر مجلس شورای اسلامی کسب عنوان قهرمانی مسابقات جهانی محاسبات ذهنی را به یسرا سلیمانی تبریک گفت

0 45
به گزارش خبرنگار خبرگزاری  خانه  ملت،عبدالناصر درخشان  عضو کمیسیون صنایع و معادن و نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، راسک، بمپور، دلگان، فنوج ، لاشار، بنت، آشار و آهوران در مجلس شورای اسلامی در قالب پیامی کسب مقام اول جهان در مسابقات محاسبات ذهنی را به یسرا سلیمانی تبریک گفت.
متن این پیام به شرح زیر است:
سرکار خانم یسرا سلیمانی
توفیق ورود به دروازه‌های دنیای علم و دانش یکی از موهبت‌هایی است از سوی خداوند علیم که بدون شک آدمی در سایه تلاش و جهد در کسب دانش از این موهبت بهره خواهد جست.
امروز نیز در پی ششمین بار کسب مقام اول جهان در مسابقات محاسبات ذهنی و طی مدارج علمی در آتی مژده کیمیا شدن را به مس وجودت داده‌ای؛ اینجانب نیز به نوبه خود کسب این موفقیت را به شما رهجوی مسیر علم و تعلم تبریک عرض می‌نمایم. از خداوند متعال استمرار موفقیت و تداوم دانش‌آموزی را برایت خواستارم.
عبدالناصر درخشان
نماینده مردم ایرانشهر، سرباز، راسک، بمپور، دلگان، فنوج ، لاشار، بنت، آشار و آهوران در مجلس شورای اسلامی./
یسرا سلیمانی دختر نابغه محاسبات ذهنی کیست؟
بگزارش سایت خبری دلگرم یسرا سلیمانی دختر ۱۳ ساله اهل بلوچستان ، قهرمان چهار دوره مسابقات جهانی محاسبات ذهنی ریاضی (یو سی مس) می باشد.
یسرا سلیمانی، دختر ۱۳ ساله برای چهارمین بار قهرمان مسابقات جهانی محاسبات ذهنی ریاضی (ucmath) شد. یسرا سلیمانی امروز با انتشار این خبر در صفحه اینستراگم خودشاز کسانی که به او کمک کرده‌اند تشکر کرده است.
یسرا که از شهرستان فنوج استان سیستان و بلوچستان است در اینستاگرام نوشته: “خدا را شاکرم که این بار هم با دعای خیر مردم سرزمینم و همراهی خانواده و حمایت‌های عزیزانی که آینده کودکان این مرز و بوم برایشان ارزش دارد و همیشه حامی و همراه من بوده و هستند… این بار هم توانستم برای چهارمین سال پیاپی مقام اول را در مسابقات جهانی محاسبات ذهنی ریاضی «چرتکه» کشور کامبوج کسب کنم.”
این چهارمین سال پی‌در‌پی قهرمانی او در مسابقات جهانی محاسبات ذهنی ریاضی است.
به گفته پدر یسرا، او می‌تواند ۲۰۰ سوال ریاضی را در کمتر از ۸ دقیقه حل کند.
یسرا سلیمانی دانش آموز پایه ششم ابتدایی، سال گذشته هم در مسابقات جهانی چرتکه در مالزی، از بین دوهزار و ۲۰۰ نفر دانش آموز شرکت کننده از هفتاد وپنج کشورجهان، توانست قهرمان این رقابت شود
مصاحبه با مادر یسرا سلیمانی:
سلام و عرض ادب و ارادت. خدمت شما بانوی گرامی
کسب مقام نخست نخبه ارزشی یسرا سلیمانی را خدمت شما تبریک می گویم
-لطفا بیوگرافی خودتان را بفرمایید و اینکه یسرا خانم در چه مدارسی مشغول به تحصیل بودند و نقش این مدارس در موفقیت ایشان چگونه بود؟
مادر یسرا سلیمانی:
من زهره میرلاشاری هستم
دخترم یسراسلیمانی فرزند کریم بخش سلیمانی ، کلاس پنجم ، ساکن کردکوی استان گلستان ، دخترم درمدارس عادی درس می خواند.
-از چه زمانی متوجه ضریب هوشی بالای یسرا شدید و نحوه آشنایی و شرکت در این مسابقات را بفرمایید
مادر یسرا سلیمانی:
از سال سوم ابتدایی در کلاسای محاسبات ذهنی ریاضی با چرتکه شرکت کرد ، روزی که یسرا در امتحانات شهرستانی مقام اول را آورد همه شوکه شدند ، بعد از مرحله ی استانی این موفقیت ها به کشوری و جهانی راه پیداکرد.
امسال هم مثل پارسال در شهرستان ، استان ، کشور و جهان اول شد.
یسرا دویست پرسش ریاضی را در هشت دقیقه جواب میدهد ، سوالاتی که یک صفحه اش جمع و تفریق و یک صفحه اش ضرب است.

 

 

 

 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.