افزایش همکاری های تجاری،  مرزی و توسعه بازارچه های مشترک بین تهران و اسلام آباد

0 18

به گزارش خبرگزاری خانه ملت، هیأت پارلمانی شرکت کننده در سومین سمینار منطقه‌ای کشورهای منطقه آسیا و اقیانوسیه در زمینه نیل به اهداف توسعه پایدار که در اسلام آباد پاکستان در حال برگزاری است سه شنبه ٢٢ شهریور ١۴٠١ در حاشیه سمینار با راجا پرویز اشرف رئیس مجلس ملی پاکستان دیدار و گفتگو کرد.

وی ضمن تقدیر از حضور هیأت ایرانی در این سمینار از جمهوری اسلامی ایران به عنوان یک کشور دوست و برادر پاکستان نام برد و با قدردانی از ابراز همدردی مقامات دولتی و پارلمانی جمهوری اسلامی با مردم پاکستان در حوادث سیل اخیر در این کشور گفت: مردم و مسؤولان ایران همواره در کنار مردم پاکستان بوده اند و حضور هیأت ایرانی در این سمینار مغتنم و مایه خرسندی ماست .

رئیس مجلس ملی پاکستان ابراز امیدواری کرد مناسبات دو کشور در زمینه های مختلف سیاسی، پارلمانی، اقتصادی و همکاری های مرزی هر چه بیشتر گسترش یابد .

ملک فاضلی رئیس هیأت شرکت کننده از مجلس شورای اسلامی در این سمینار با اشاره به روابط خوب دو کشور ایران و پاکستان گفت: برای گسترش روابط دو کشور اهمیت خاصی قائل هستیم و خواستار توسعه همکاری‌های فیمابین در همه زمینه های ممکن از جمله افزایش همکاری های تجاری  مرزی و توسعه بازارچه های مشترک در این مناطق هستیم .

در این دیدار آقایان مجید ناصری نژاد،  محسن فتحی و سفیر جمهوری اسلامی در اسلام آباد نیز حضور داشتند./

پایان پیام

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.