رهبرجنبش انصارالله یمن: نهادهای امنیتی یمن اهداف ائتلاف سعودی را ناکام گذاشتند

0 64

به گزارش ایرنا از المسیره، «عبدالملک بدرالدین الحوثی» در ابتدای سخنانش از تلاش‌ها و اقدامات وزارت کشور و نهادهای امنیتی این کشور تقدیر و تشکر کرد. وی پنجشنبه شب۲۵ شهریور ۱۴۰۱) در سخنانی در مراسم رژه یگان‌های امنیتی این کشور که در صنعا برگزار شد، گفت: نهادهای امنیتی اهداف ائتلاف سعودی را به شکست کشاندند.

رهبر جنبش انصارالله یمن در ادامه گفت: ائتلاف متجاوز سعودی علاوه بر ارتکاب تجاوزات نظامی و کشتارها، نبردی را برای هدف قرار دادن امنیت و ثبات ملت این کشور آغاز کرد.

وی افزود: ائتلاف سعودی با استفاده از عناصر تکفیری و سایر تروریست‌ها نهایت تلاش خود را برای اجرای طرح‌های جنایتکارانه همانند انفجارها، بکار بست.

الحوثی اضافه کرد، اگر دشمن در توطئه‌های خود موفق می‌شد، زندگی روزمره مردم ما با کشتارهای وحشیانه و جنایتکارانه تکفیری‌ها و دیگران عجین می‌شد.

رهبر انصارالله در ادامه گفت: به لطف خداوند و تلاش‌های وزارت کشور و تمامی نهادهای امنیتی، ائتلاف سعودی در تحقق اهداف خود شکست خورد.

وی تأکید کرد که امنیت در اولویت مسئولیت‌های ما قرار دارد و وزارت کشور در چارچوب وظایف خود برای حمایت از ملت و برقراری امنیت و ثبات تلاش می‌کند.

الحوثی همچنین گفت: ائتلاف سعودی برای ضربه زدن به نهادهای امنیتی تلاش کرد، نهادهایی که برای خدمت به ملت و امنیت آن و دفاع از این ملت است؛ اما ائتلاف سعودی زیرساخت‌های آن را هدف قرار داد اما با وجود همه این‌ ها نهاد امنیتی امروز با قدرت و کارآمدی بالا پابرجاست.

رهبر انصارالله افزود: رابطه وزارت کشور با مردم در موفقیت این وزارتخانه و عملکرد آن در سطوح بالا اهمیت زیادی دارد.

وی اضافه کرد، پیام ما به دشمن در این رژه نظامی این است که تلاش‌های آن در دستیابی به این نهاد امنیتی شکست خورد.

الحوثی گفت: امنیت و ثبات حق مشروع مردم ما است و هدف قرار دادن امنیت مردم ما توسط دشمنان واقعیت اهداف خصمانه آنها را آشکار می‌کند.

رهبر انصارالله افزود: ما به دشمنان درباره تداوم توطئه‌هایشان در هدف قرار دادن یمن، ملت و امنیت و ثبات آن هشدار می‌دهیم.

وی در پایان گفت: امنیت یمن به نفع همه ملت‌های همسایه عربی و اسلامی است و ما آماده هستیم تا به همکاری‌های امنیتی به نفع ملت‌های ما و مردم شان کمک کنیم.

یگان‌های امنیتی یمن روز پنجشنبه رژه بزرگی را در صنعا برگزار کردند.

حدود دو هفته پیش نیز ارتش و کمیته‌های مردمی یمن بزرگترین رژه نظامی خود را در استان ساحلی الحدیده در جنوب این کشور برگزار کرده بودند.

نیروهای منطقه نظامی پنجم و نیروهای تیپ نصر و نیروی دریایی و هوایی یمن در منطقه الحدیده پنجشنبه گذشته رژه نظامی گسترده‌ای را با مشارکت ۲۵ هزار نفر با عنوان “وعد الآخره” برگزار کردند.

از نکات مهم این رژه ادغام کمیته‌های مردمی یمن در ساختار ارتش یمن بود. کمیته‌های مردمی یمن همزمان با حمله تجاوزگرانه ائتلاف متجاوز سعودی به خاک یمن در قالب مردمی شکل گرفت و در کنار ارتش به مقاومت و مبارزه با متجاوزان و مزدوران پرداخت.

عربستان سعودی از ششم فروردین ۹۴ در قالب ائتلافی از چند کشور عربی از جمله امارات و با کمک و چراغ سبز آمریکا و حمایت رژیم صهیونیستی، حملات گسترده‌ای را علیه یمن – فقیرترین کشور عربی – آغاز کرد.

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.